Turnyre Minske Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė finišavo pergale

Lietuvos U-18 rinktinė (1994 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) pergalingai baigė pasirodymą tarptautiniame draugiškame turnyre Minske. Paskutinėse rungtynėse dėl 7 vietos lietuviai 2:1 palaužė Moldovos pasipriešinimą.
Lietuvos futbolo jaunimo rinktinė
Lietuvos futbolo jaunimo rinktinė / Jevgenijaus Pomytkino/bff.by nuotr.
Temos: 2 Moldova Futbolas

Paskutinėms A grupės rungtynėms tarp Baltarusijos ir Suomijos lietuviai grupėje liko ketvirti ir rungtynėse dėl 7 vietos turėjo susitikti su Moldovos futbolininkais.  Pastarieji buvo sužaidę taikiai 1:1 su Ukraina, tačiau žemesnę vietą užėmė dėl įvarčių santykio, praneša LFF.lt.

Ankstyvą šeštadienio rytą vykusiose rungtynėse Lietuvos ekipa dominavo aikštėje nuo dvikovos pradžios iki pabaigos, atliko daug kampinių ir baudos smūgių. Pirmajame kėlinyje arčiausiai tikslo buvo Tomas Galdikas, kurio smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, ir Donatas Kazlauskas, kuriam nepavyko įmušti išbėgus vienas prieš vieną. Tačiau įvartis krito į mūsiškių vartus – moldavai tiksliai sužaidė vienoje savo kontratakų ir 32 minutę išsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje atlikę keitimų lietuviai toliau nuolat atakavo ir atrodė tik laiko klausimas, kada pavyks įmušti įvartį. Tai pavyko maždaug 70 minutę. D.Kazlauskas baudos aikštelėje suklaidino gynėjus ir atmetė kamuolį T.Galdikui, kuris smūgiavo tiksliai. Moldavų vartų šturmas tęsėsi ir likus žaisti dvi minutes smūgiu galva antrą įvartį įmušė Edvardas Tamulevičius – 2:1. Tokiu rezultatu dvikova ir baigėsi, nors per pridėtinį laiką Lietuvos komanda dar galėjo padidinti savo persvarą.

„Rungtynės susiklostė nervingai, tačiau mūsų komanda kontroliavo padėtį, žaidė geriau už varžovus. Visada būna nelengva, kai varžovas užsidaro savo aikštės pusėje. Buvo sunku įmušti. Džiugu, kad žaidėjai net ir praleidę įvartį sugebėjo susikoncentruoti ir pelnyti tuos du įvarčius“, - sakė rinktinės treneris Antanas Vingilys.

Jis pripažino, jog septintoji vieta turnyre netenkina, tačiau pabrėžė, jog šiame draugiškame turnyre buvo keliami kitokie tikslai. „Vieta nesame patenkinti, tačiau reikia žiūrėti plačiau. Turnyras buvo labai naudingas kaip gera patirtis žaidėjams. Net varžybų eigoje matėsi, kad kai kurie vaikinai patobulėjo“, - kalbėjo A.Vingilys.

Tradicinio turnyro Baltarusijoje finale susitiks Belgijos ir Serbijos komandos,  dėl trečiosios vietos žais Suomijos ir  Rusijos atstovai, o dėl penktosios – Baltarusija ir Ukraina.

Statistika

Lietuva – Moldova 2:1 (0:1)
Įvarčiai: 32 min. (Moldova), 70 min. T.Galdikas, 78 min. E.Tamulevičius (Lietuva)

Lietuva: Marius Suvaizdis, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius, Lukas Čerkauskas, Justas Raziūnas, Karolis Strolys (Edvardas Tamulevičius), Lukas Narbutas ((Deimantas Petravičius) (Džiugas Petrauskas), Tomas Galdikas, Gabrielius Judickas, Povilas Kiselevskis (Gratas Sirgėdas), Donatas Kazlauskas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius