„Barcelona“ atkeršijo „Arsenal“ ir žengė į kitą UEFA Čempionų lygos etapą (nuotraukos)

UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės. Vieneriose iš jų, kur žaidė „Barcelona” ir Londono „Arsenal”, pergalę 3-1 šventė „Barca” ir pateko į kitą etapą.
Triumfuoja Messi vedamas Barselonos klubas
Triumfuoja Messi vedamas Barselonos klubas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Barca” rungtynes pradėjo varžovų spaudimu, o pastarieji visą laiką tik gynėsi ir neturėjo jokių šansų atakuoti šeimininkų vartus, o aikštės šeimininkai laikė rungtynes savo rankose.

Katalonų ekipai niekaip nepavyko pelnyti greito įvarčio, tačiau verta paminėti, kad kėlinio viduryje po Davido Villa perdavimo į virpstą pataikė „Barca” ekipos gynėjas Adriano.

Per pridėtąjį pirmojo kėlinio laiką šeimininkai sugebėjo išsiveržti į priekį, kai Lionelis Messi gavo perdavimą baudos aikštelėje, perkėlė kamuolį per vartininką ir vėliau jį šaltakraujiškai įspyrė į „Gunners“ vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip, kaip klostėsi ir pirmasis – „Barca“ toliau atakavo, o „Arsenal“ žaidėjai tik gynėsi ir be jokios minties bandė atakuoti šeimininkų vartus.

Nepaisant to, 53-ią minutę Sergio Busquetsas po pakelto kampinio visiškai to nenorėdamas pasiuntė kamuolį į savus vartus ir rezultatas tapo lygus, kas reiškė, jog „Gunners“ gali patekti į ketvirtfinalį, jei mačas taip pasibaigtų.

Vis tik sužaidus dar tris minutes antrą geltoną kortelę gavo Robinas van Persie ir svečiai liko žaisti dešimt prieš vienuolika, todėl 69-ą minutę katalonams vėl į priekį leido išsiveržti Xavi.

Neilgai trukus, 71-ą minutę buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į svečių vartus, kurį be jokio vargo realizavo Messi. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis šio mačo įvartis.

Kitose rungtynėse susitiko Donetsko „Shakhtar“ ir „Roma“. Mačą įtikinamai 3-0 laimėjo „kurmiai“, kurie pateko į ketvirtfinalio varžybas.

Rezultatai:

„Barcelona“ 3 - 1 „Arsenal“

(Pirmas mačas 1-2, bendras rezultatas 4-3)

45' [1 - 0] Lionelis Messi
53' [1 - 1] Sergio Busquetsas (į savus vartus)
69' [2 - 1] Xavi Hernandez as
71' [3 - 1] Lionelis Messi (11 m.)
56' Robinas van Persie'as („Arsenal”)

„Shakhtar Donetsk“ 3 - 0 „Roma“

(Pirmas mačas 3-2, bendras rezultatas 6-2)

18' [1 - 0] Tomas Hubschma
58' [2 - 0] Willian
87' [3 - 0] Eduardo
28' Marco Borriello („Roma”)