UEFA Čempionų lygos nugalėtojų taurė – Milano „Inter“ rankose (nuotraukos)

Pirmą kartą po 45 metų pertraukos ir trečią kartą klubo istorijoje UEFA Čempionų lygą laimėjo italų Milano „Inter“ komanda. Jose Mourinho auklėtiniai šeštadienį Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vykusioje dvikovoje 2:0 įveikė vokiečių Miuncheno „Bayern“ futbolininkus. Mačo didvyriu tapo abu įvarčius pelnęs argentinietis Diego Milito.
UEFA Čempionų lygos nugalėtojų taurė – Milano „Inter“ rankose
UEFA Čempionų lygos nugalėtojų taurė – Milano „Inter“ rankose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Portugalų futbolo specialistas J.Mourinho laimėjo antrą Čempionų lygos titulą su antra savo treniruojama komanda, o „Inter“ klubas šį sezoną laimėjo viską, ką galėjo. Be UEFA Čempionų lygos trofėjaus ant jų apdovanojimų lentynos – apgintas Italijos čempionų titulas ir šalies taurė.

Rungtynių eiga

Prieš rungtynių pradžią vyksta stilizuotas spekltaklis. Stadione – flamenko muzika ir šokėjos. Abiejų komandų žaidėjai išeina į aikštę, juos lydi vaikai. Skamba Čempionų lygos himnas. Miuncheno komanda aikštėje išsidėsto schema 4-4-2, o Milano – 4-3-3.

Dvikovą aktyviau pradeda „Inter“ futbolininkai, tačiau netrukus puolimo veiksmus turi progos pademonstruoti ir Louiso van Gaalo auklėtiniai. Penktą minutę greitoje kontratakoje Miuncheno ekipos vartams grasina Diego Milito, tačiau vokiečių gynėjai atima iš jo kamuolį.

Pavojingą ataką 10-ą minutę surengia A.Robbenas, tačiau jo aštrus perdavimas baudos aikštelėje atsidūrusio I.Oličiaus nepasiekia. Į italų vartus smūgiuoja H.Altintopas, tačiau pataiko į „Inter“ futbolininką. Pirmasis kampinis baigiasi nesėkmingai – kamuolį iš karto pagauna Milano ekipos vartininkas.

Žaidimą į savo rankas perima „Bayern“ futbolininkai – jie ilgiau kontroliuoja kamuolį ir dažniau grasina varžovų vartams. W.Sneijderis 19-ą min. atlieka pirmą pavojingą smūgį, jį po rikošeto vos atremia vokiečių klubo vartininkas.

Vokiečiai pernelyg atsargūs – dažnai grąžina kamuolį savo vartininkui, stadione pasigirsta švilpimas. J.Mourinho auklėtiniai beveik visą dėmesį skiria gynybai ir laukia palankios progos kontratakuoti. W.Sneijderis 26-ą min. dar kartą smūgiuoja tiesiai į Miuncheno ekipos vartininką, pastarasis kamuolį nesunkiai pagauna.

29-ą min. C.Chivu teisėjas parodo geltonąją kortelę už neleistiną A.Robbeno stabdymą. „Bayern“ komanda suregnia kelias pavojingas atakas, tačiau didesnės grėsmės varžovų vartams nesukelia. Tuo tarpu D.Milito 35-ą minutę pelno pirmąjį įvartį. „Inter“ puolėjas po W.Sneijderio perdavimo sugebėjo išsivaduoti iš trijų varžovų gynėjų „globos“ ir nuginkluoja taikliu smūgiu „Bayern“ vartininką. Milano klubas pirmauja 1:0.

40 min. smūgiuoti į italų ekipos vartus mėgina H.Altintopas, tačiau jo smūgis per silpnas. Netrukus dar karta šauna A.Robbenas, tačiau kamuolys skrieja po šalį. Dar vieną pavojingą kontrataką surengia J.Mourinho auklėtiniai. Po D.Milito perdavimo W.Sneijderis lieka vienas prieš „Bayern“ vartininką, tačiau nesugeba jo pergudrauti.

Antras kėlinys

Po pertraukos „Bayern“ pradeda pavojinga ataka ir Th.Mulleris vos neišlygina rezultato. Tuo pačiu atsako ir „Inter“ – G.Pandevas pavojingai „pakabina“ kamuolį, tačiau J.Buttas gelbėja Miuncheno ekipos vartus.„Bayern“ lyderį A.Robbeną prižiūri du, o kartais ir trys gynėjai, jo smūgiai dažniausiai būna nevykę.

L.van Gaalo auklėtiniai užgula varžovų vartus, tačiau Milano komandos gynyba veikia nepriekaištingai. H.Altintopą keičia M.Kloze. W.Sneijderio smūgį atremia J.Buttas. A.Robbenas 65-ą min. iš toli pavojingai smūgiuoja, tačiau „Inter“ vartininkas reaguoja ir nukreipia kamuolį į šalį. C.Chivu 68-ą min. keičia D.Stankovičius.

70-ą min. Milano komandos puolėjas D.Milito individualiomis pastangomis apgauna varžovų gynėjus, antrą kartą nuginkluoja J.Buttą ir didiną „Inter“ persvarą  – 2:0. „Bayern“ padėtis tampa kritiška. I.Oličių keičia M.Gomezas. 78-ą min. geltonąją kortelę „užsidirba“ M.van Bommelis. G.Pandevą keičia S.Muntari.

B.Schweinsteigeris nesugeba realizuoti laisvojo smūgio – kamuolys atsitrenkia į italų ekipos sienelę. „Bayern“ futbolininkai puola šiek tiek chaotiškai, jų atakos didesnio pavojaus „Inter“ vartams nekelia.  91-ą min. M.Materazzi pasirodo aikštėje vietoje D.Milito.