UEFA Europos futbolo lygos čempionai – „Porto“ futbolininkai

Airijos sostinėje Dubline vykusiame UEFA Europos lygos finale triumfavo „Porto“ klubas. Portugališkame finale „Porto“ minimalia persvara 1:0 nugalėjo savo tautiečius „Braga“ futbolininkus bei užsitikrino vietą UEFA Čempionų lygoje.
"Porto" antrą kartą triumfavo Europos lygoje
"Porto" antrą kartą triumfavo Europos lygoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Porto“ ekipa UEFA Europos lygoje, kuri iki 2009-ųjų metų vadinosi UEFA Taurė, nugalėjo antrą kartą klubo istorijoje.  Šio turnyro čempionais Portugalijos klubas yra tapęs 2003-iaisiais, kai finale nugalėjo Glazgo „Celtic“. Tuo tarpu „Braga“ futbolininkai Europos lygos finale žaidė pirmą kartą.

Vienintelio įvarčio autoriumi 44-ą pirmojo kėlinio minutę tapo Porto“ puolėjas Radamelas Falcao. Šį sezoną Europos lygoje jis įmušė 17 įvarčių ir pagerino šio turnyro rekordą. Iki šiol jis priklausė legendiniam Miuncheno „Bayern“ klubo puolėjui Jurgenui Klinsmannui, kuris 1995/96-ųjų metų sezone pasižymėjo 15 kartų.

Antrojo kėlinio pradžioje „Braga“ saugas Mossoro turėjo nuostabų šansą rezultatą išlyginti, kai atisdūrė vienas prieš vartininką, tačiau juo nepasinaudojo. 73-ią minutę dar vieną progą pasižymėti turėjo „Braga“ futbolininkas Paulao, o 86-ą minutę Fernado Belleuchi galėjo padvigubinti skirtumą, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Europos lygos taurė – jau trečiasis „Porto“ trofėjus šį sezoną. Vadovaujama jauno ir ambicingo trenerio Andre Villaso Boaso, „Porto“ ekipa jau iškovojo Portugalijos taurę ir laimėjo nacionalines pirmenybes.

„Braga“ nėra įveikusi Porto komandos beveik dvejus metus ir nesugebėjo įveikti Europos lygos finale. Nors abi komandos kiekvienais metais bent po du kartus susitinka Portugalijos pirmenybėse, tačiau tarptautiniame turnyre kovojo pirmą kartą.

Beje, dar niekad joks UEFA organizuojamo turnyro finalas nevyko tarp klubų, įsikūrusių taip arti vienas kito. Tarp Porto ir Bragos miestų yra vos 47 kilometrų atstumas.