UEFA Europos lygoje Giedrius Arlauskis iš savo vartų traukė triskart praleistą kamuolį

Ketvirtadienį vėlai vakare sužaista dar vienuolika 2014-2015 metų sezono Europos lygos futbolo turnyro grupių varžybų antrojo turo susitikimų, kuriuose šešias pergales iškovojo šeimininkai, dvi svečiai ir dar užfiksuotos trejos lygiosios.
Giedrius Arlauskis
Giedrius Arlauskis / V.Januškos/LFF.lt nuotr.

Pirmieji į kovą stojo G-L grupėse rungtyniaujantys klubai bei Maskvos "Dinamo" ir "PSV Eindhoven".

Žvelgiant į visus mačus, matyti, jog aikštėje netrūko atkaklios kovos. Daugiau, negu pusė susitikimų baigėsi arba lygiosiomis, arba minimalia persvara.

Atsigavimo ženklus ima rodyti Italijos lygos bronzos medalininkas "Napoli", išvykoje rezultatu 2:0 nugalėjęs Bratislavos "Slovan". Svečių gretose pasižymėjo Marekas Hamšikas bei Gonzalo Higuainas.

Dviejų didžiųjų futbolo valstybių atstovų susitikimuose užfiksuotos kiek netikėtos lygiosios. "Sevilla" sužaidė taikiai 2:2 su "Rijeka" ekipa iš Kroatijos. Ispanus į priekį šiame mače išvedė Iago Aspasas, tačiau antrojo kėlinio pradžioje nuo 11 metrų žymos įvartį pelnė Andrejus Kramaričius.

Be to, Thimothee'ui Kolodziejczakui parodyta raudona kortelė. 68 minutę "Rijeka" po tikslaus Zorano Kvrzičiaus smūgio ėmė pirmauti ir atrodė, jog išsaugos tris taškus. Vis dėlto, paskutinėmis rungtynių akimirkomis "Sevilla" komandai lygiąsias atnešė Stephane'as M'bia.

Penkta pagal pajėgumą Anglijos komanda Liverpulio "Everton" neįveikė "Krasnodar". Rusijos klubą 43 minutę į priekį išvedė Ari, bet antrojo kėlinio pabaigoje "irisams" tašką išsaugojo Samuelis Eto'o. Kitame H grupės mače taip pat rezultatu 1:1 sužaidė "Wolfsburg" bei "Lille". Prancūzų gretose iš pradžių 77 minutę nuo 11 metrų žymos įvartį pelnė Divockas Origi, tačiau po 5 minučių Kevinas de Bruyne atstatė pusiausvyrą.

Lietuvių atstovaujamos Europos lygos komandos šiandien pasirodė skirtingai. Traumuoto Luko Spalvio "Aalborg" minimaliu rezultatu palaužė "Rio Ave" pasipriešinimą, o Bukarešto "Steaua" spalvas ginantis Giedrius Arlauskis iš savų vartų buvo priverstas traukti tris įvarčius. Rumunijos sostinės ekipa 1:3 pripažino Kijevo "Dinamo" persvarą.

Kitas Ispanijos klubas "VIllarreal" vėliau vykusiame mače 4:0 sutriuškino Limasolio "Apollon". Nugalėtojų gretose po dukart pasižymėjo Gerardas Moreno bei Javieras Espinosa Gonzalezas. Dar vienas Anglijos grandas Londono "Tottenham" lygiu rezultatu baigė rungtynes su Stambulo "Bešiktaš".  "Pentinų" gretose įvartį pelnė Harry Kane'as, o rezultatą pačioje pabaigoje iš 11 metrų baudinio išlygino Demba Ba.

Rezultatai:

A grupė:

"Zurich" 1 - 1 "Gladbach"
"Villarreal" 4 - 0 "Apollon"

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Torino" 1 - 0 "Kobenhavn"

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Tottenham" 1 - 1 "Bešiktaš"

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Celtic" 1 - 0 Zagrebo "Dinamo"

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Maskvos "Dinamo" 1 - 0 "PSV"

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Saint-Etienne" 0 - 0 "Dnipro"

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Rijeka" 2 - 2 "Sevilla"

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Wolfsburg" 1 - 1 "Lille"

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Sparta" 3 - 1 "Young Boys"

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Kijevo "Dinamo" 3 - 1 "Steaua"

J grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

"Guingamp" 2 - 0 PAOK

K grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. "Fiorentina" (Italija) 2 2 0 0 6:0 6

2. Salonikų PAOK (Graikija) 2 1 0 1 6:3 3

3. "EA Guingamp" (Prancūzija) 2 1 0 1 2:3 3

4. Minsko "Dinamo" (Baltarusija) 2 0 0 2 1:9 0

L grupė:
"Lokeren" 1 - 0 "Metalist"
"Trabzonspor" 0 - 1 "Legia"

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Varšuvos "Legia" (Lenkija) 2 2 0 0 2:0 6

2. "Trabzonspor" (Turkija) 2 1 0 1 2:2 3

3. "KSC Lokeren OV" (Belgija) 2 1 0 1 1:1 3

4. Charkovo "Metalist" (Ukraina) 2 0 0 2 1:3 0

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas.

2014-2015 metų sezono Europos lygos futbolo turnyro nugalėtojas ateinančių metų gegužės 27 dieną paaiškės Varšuvoje (Lenkija).