Vėl įvarčio nepraleidusi „Banga“ tapo Lietuvos futbolo A lygos lydere

Antradienį pirmosios 2014 metų „SMScredit.lt A lygos“ futbolo pirmenybių ketvirtojo turo rungtynės Gargžduose tarp vietos „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ komandų baigėsi lygiosiomis 0:0.
Gargždų „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ mačo akimirkos
Gargždų „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ mačo akimirkos / fkekranas.lt

Rungtynes energingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmieji sukūrė galimybę įvarčiui, tačiau 4-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Aslanbekas Tsagalovas į vartus nepataikė.

Po trijų minučių visa „Ekrano“ komanda kėlė rankas į viršų reikalaudama 11 m. baudinio po to, kai Ryčio Piloto perdavimą pažeme į baudos aikštelę krisdamas nutraukė gynėjas, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Labai aktyviai žaidusiam A.Tsagalovui pritrūko keliolikos centimetrų iki pirmojo įvarčio. Puolėjas įsiveržė i baudos aikštelę, sulaukė perdavimo iš Karolio Urbaičio, bet gražia trajektorija stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš skersinio 12-ąją minutę.

Netrukus Elivelto perėmė kamuolį neatidžiai sužaidus „Bangos“ gynėjams ir galėjo išbėgti vienas prieš vartus, tačiau jo reidą pražanga baudos aikštelės prieigose nutraukė Davydas Arlauskis. Pavojingą Roko Stanulevičiaus baudos smūgį atrėmė kamuolį sugavęs Šarūnas Jurevičius.

„Bangos“ vartininkas pademonstravo puikią reakciją 21-ąją minutę. Žaibiškai iš gynybos į puolimą perėję svečiai perdavimu į dešinį kraštą surado Tomą Dapkų. Šis gražiai suklaidino vieną gynėją ir pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, tačiau fantastiškai sužaidęs Š.Jurevičius šuoliu išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

31-ąją minutę Tomas Salamanavičius savo aikštės pusėje perėmė kamuolį ir atliko aštrų perdavimą nuošalės išvengusiam Elivelto, tačiau brazilą aplenkė laiku vartus palikęs Š.Jurevičius.

Po pertraukos aktyviausiai rungtynes pratęsė aikštės šeimininkų sirgaliai, paleidę dūmų užtaisus ir dėl prasto matomumo aikštėje privertę rungtynių arbitrą trumpam sustabdyti rungtynes.

Kėlinio pabaigoje „Banga“ sukūrė dvi pavojingas progas. 40-ąją minutę po baudos perdavimo D.Arlauskis numetė kamuolį visiškai laisvam Aleksejui Epifanovui. Šio futbolininko smūgį galva ne be vargo tik iš antrojo karto sugavo K.Timofejevas. Dar po trijų minučių Aleksandro Ruskicho perdavimą iš kairės pavojingu smūgiu šalia vartų užbaigė K.Urbaitis.

Po pertraukos aktyviausiai rungtynes pratęsė aikštės šeimininkų sirgaliai, paleidę dūmų užtaisus ir dėl prasto matomumo aikštėje privertę rungtynių arbitrą trumpam sustabdyti rungtynes. Tuo tarpu abi komandos gynyboje žaidė be klaidų, o vartams daugiausiai grasino tolimais smūgiais.

Įsiminė labai techniškas akrobatiškas Elivelto smūgis per save į vartų plotą, sulaukęs gausių stadione susirinkusių žiūrovų aplodismentų.

67-ąją minutę „Banga“ privalėjo išsiveržti į priekį. Įžaidus kampinį, po A.Ruskicho aukšto perdavimo link tolimojo virpsto visiškai laisvas K.Urbaitis vietoje smūgio galva kažkodėl pasirinko perdavimą D.Arlauskiui, bet gynėjas prie kamuolio nespėjo.

Aikštelėje po keitimo pasirodęs Artūras Juchno neišnaudojo puikios galimybės įmušti įvartį. A.Ruskicho vienas prieš vartus išvestas gargždiškis uždelsė smūgiuoti ir po kojomis kritęs Edvinas Girdvainis blokavo varžovo smūgį.

Abi komandos į aikštę metė naujas pajėgas nuo atsarginių suolo, tačiau rungtynių eigos tai nepakeitė.

Gargždų „Banga“ – Panevėžio „Ekranas“ 0:0 (0:0)

„Banga“: Š.Jurevičius, D.Arlauskis, K.Urbaitis (71 min. A.Juchno), A.Epifanovas, A.Butkus, E.Grigaitis (82 min. M.Kura), M.Chablovas, A.Stiožka, A.Ruskichas (86 min. A.Marcinkevičius), Z.Karkusovas, A.Tsagalovas.

„Ekranas“: K.Timofejevas, M.Dūda, R.Stanulevičius (68 min. E.Baranauskas), T.Dapkus (46 min. L.Kochanauskas), D.Petrauskas, T.Salamanavičius, A.Meškinis, Elivelto (77 min. D.Norvilas), U.Umeh, R.Pilotas, E.Girdvainis.

Geltonos kortelės: D.Arlauskis (13); A.Miškinis (39).

Jau ketvirtosiose rungtynėse iš eilės nepraleidusi įvarčio „Bangos“ komanda iškovojo 8 tašką ir tapo vienvalde dešimties ekipų turnyro lydere, o 5 tašką iškovoję „Ekrano“ futbolininkai liko penktojoje pozicijoje.

Tašku nuo lyderės atsilieka rungtynes atsargoje turintis šalies čempionas Vilniaus „Žalgiris“ ir Pakruojo „Kruojos“ vienuolikė. Vilniečiai šiandien vakare kovoja su Klaipėdos „Atlantu“.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 3 0 0 3 0:13 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 3 įvarčius – Evaldas Razulis („Atlantas“) ir Serge'as Sistofe'as Nyuiadzis („Žalgiris“).