Vilniaus „Žalgiris“ kontroliniame mače Kipre sužaidė lygiosiomis

Vilniaus „Žalgirio“ komanda pirmadienį Larnakos „Kiti Spartako“ stadione kontrolinį mačą su Jerevano „Mika“ ekipa sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0).
Vilniaus „Žalgirio“ naujasis žaidėjas Serge'as Nyuiadzis
Vilniaus „Žalgirio“ naujasis žaidėjas Serge'as Nyuiadzis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sostinės ekipą pirmojo kėlinio 28-ą minutę į priekį išvedė aktyviai rungtyniavęs atakuojantis krašto saugas Sergeas Nyuiadzis.

Rungtynėms artėjant į pabaigą (84 min.), vartininkui Ignui Plūkui nesugavus kamuolio, rezultatą išlygino Armėnijos klubo puolėjas Tigranas Barseghyanas.

Abi komandos rungtynes pradėjo aktyviai. Jau pirmosiomis minutėmis tiek žalgiriečiai, tiek armėnai galėjo pasižymėti, tačiau užtikrintai rungtyniavo abiejų ekipų vartų sargai.

10-ąją minutę „Mika“ turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį. Po Sargiso Karpetyano pakelto kampinio Gevorgo Poghosyano galva smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio.

Kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė Lietuvos čempionai. 21-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje Kristis Andreou smūgiavo šalia vartų.

23-čią minutę S.Nyuaidzis iš kairiojo krašto tiksliai perdavė kamuolį peržiūroje dalyvaujančiam brazilui Andrezinho. Armėnijos komandos laimei, saugas smūgiavo netiksliai.

Žalgiriečių spaudimas 28-ąją minutę pasiteisino. Po Ryčio Leliūgos perdavimo iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę įkirtęs S.Nyuiadzis įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Legionierius iš Prancūzijos stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą įmušė įvartį į „Mika“ vartininko Gevorgo Kasparovo saugomus vartus.

43-čiąją minutę kamuolys suspurdėjo sostinės ekipos vartų tinkle, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas. Rungtynių teisėja užfiksavo pražangą prieš vilniečių vartininką Luką Lidakevičių.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyvesni buvo varžovai iš Jerevano. Jie daugiau laiko praleido „Žalgirio“ aikštės pusėje.

Vis dėlto netrukus iniciatyvą perėmė vilniečiai. Pirmajame kėlinyje pasižymėjęs S.Nyuiadzis galėjo du kartus įmušti kamuolį į Jerevano komandos vartų tinklą.

56-ąją minutę po legionieriaus iš Prancūzijos smūgio „Mika“ vartininkas pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų. Dar po trijų minučių „Žalgirio“ atakuojančio saugo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia dešiniojo virpsto.

Po šių progų rungtynėse įsivyravo štilis, kurį kiek netikėtai rungtynėms artėjant į pabaigą nutraukė armėnai.

84-ąją minutę, rungtynių teisėjui sušvilpus pražangą prieš Hayką Voksanyaną, „Mika“ žaidėjai gavo galimybę atlikti baudos smūgį. Jį realizuoti ryžosi G.Poghosyanas.

Po armėno smūgio kamuolio nesugavo vartininkas I.Plūkas. Pirmasis prie jo suskubo T.Barseghynas ir įmušė išlyginamąjį rungtynių įvartį.

Per likusias antrojo kėlinio minutes abi komandos pavojingų progų nesukūrė.

„Žalgiris“ antrąją dvikovą iš eilės apmaudžiai išleido pergalę iš savo rankų.

Pasak čempionų svetainės internete, sostinės ekipa kitas rungtynes pasirengimo stovykloje Kipre rungtynes žais trečiadienį su Sofijos „Levski“ klubu.