Wayne'as Rooney pašalintas už spyrį varžovui, bet anglai žais Europos futbolo čempionate

Anglijos futbolo rinktinė užsitikrino vietą 2012 metų Europos čempionate. Fabio Capello auklėtiniai tapo G grupės nugalėtojais nors dramatiškose rungtynėse Juodkalnijoje iššvaistė dviejų įvarčių persvarą, o mačą baigė be pašalinto lyderio Wayne'o Rooney.
Wayne'as Rooney buvo pašalintas už spyrį varžovui.
Wayne'as Rooney buvo pašalintas už spyrį varžovui. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Podgoricoje vykusio susitikimo pradžia anglams jokių sunkumų nežadėjo. A.Youngo (11 min.) ir D.Bento (31 min.) įvarčiai sukrovė svečiams saugią dviejų įvarčių persvarą.

Pirmuoju pavojaus skambučiu tapo dar pirmojo kėlinio pabaigoje E.Zverotičiaus (45 min.) sušvelnintas rezultatas. Tačiau anglai ir toliau jautėsi tvirti padėties šeimininkai, užtikrintai pirmavę pagal kamuolio kontrolės laiką.

Iki 73-iosios minutės, kai pasikarščiavo lyderis W.Rooney. Puolėjas kvailai įspyrė varžovui ir mačo arbitrui nebeliko nieko kito, kaip tik pašalinti W.Rooney iš aikštelės.

Žaidėjo persvarą įgiję juodkalniečiai ją išnaudojo pačioje mačo pabaigoje, išplėšdami dramatiškas lygiąsias – 2:2. Įvarčio autoriumi tapo A.Delibasičius (90 min.).

Tiesa, angluss tenkino ir lygiosios. 18 taškų po 8 turų surinkę F.Capello auklėtiniai laimėjo G grupę ir pelnė tiesioginį kelialapį į Europos futbolo čempionatą.

Tuo tarpu Juodkalnijai dramatiškai išplėštas taškas garantavo antrąją vietą ir galimybę kautis atkrintamosiose varžybose, nes Šveicarija išvykoje 0:2 nusileido Velsui.

G grupė

G grupė

Velsas 2 0 Šveicarija
60' [1-0] A.Ramsey (iš 11 m)
72' [2-0] G.Bale'as
59' R.Ziegleris – raudonoji kortelė
Juodkalnija 2 2 Anglija
45' [1-2] E.Zverotičius
90' [2-2] A.Delibasičius
11' [0-1] A.Youngas
31' [0-2] D.Bentas
73' W.Rooney – raudonoji kortelė

Paskutinis G grupės turas antradienį – Šveicarija prieš Juodkalniją ir Bulgarija prieš Velsą didesnės reikšmės nebeturės.

Atrankoje liko vienas turas

Anglijos rinktinė prisijungė prie jau anksčiau 2012-ųjų čempionate vietas turėjusių šeimininkių Lenkijos ir Ukrainos bei atrankos grupių nugalėtojų – Ispanijos, Italijos, Olandijos ir Vokietijos.

Priminsime, jog atrankoje kovos vyksta 9 grupėse. Tiesioginius kelialapius į čempionatą gaus kiekvienos grupės nugalėtoja ir geriausia iš antrąsias vietas užėmusių rinktinių. Likusios aštuonios antrąsias vietas užėmusios komandos bus suskirstytos į poras, o į pirmenybes pateks jų nugalėtojos.

A grupė

A grupė

Azerbaidžanas 1 4 Austrija
74' [1-3] V.Nadyrovas
27' S.Yunisoglu raudonoji kortelė
34' [0-1] A.Ivanschitzas
52' [0-2] M.Janko
62' [0-3] M.Janko
90' [1-4] Z.Junuzovičius
Turkija 1 3 Vokietija
79' [1-2] H.K.Balta 35' [0-1] M.Gomezas
66' [0-2] Th.Mulleris
86' [1-3] N.Schweinsteigeris (iš 11 m)
Belgija 4 1 Kazachstanas
40' [1-0] T.Simonsas (iš 11 m)
43' [2-0] E.Hazardas
49' [3-0] V.Kompany
84' [4-0] M.Ogunjimi
86' [4-1] K.Nurdauletovas (iš 11 m)
59' N.Kurgulinas – raudonoji kortelė

Vokiečiai jau anksčiau buvo užsitikrinę vietą Europos futbolo čempionate, tačiau nugalėję turkus penktadienį jie leido į antrąją vietą pakilti belgams.

A grupėje viskas spręsis antradienį. Vokiečiai namuose priims belgus, turkai – Azerbaidžaną, o nieko nelemsiančiame mače Kazachstanas varžysis su Austrija.

Armėnija 4 1 Makedonija
28' [1-0] M.P.Pizzelli
34' [2-0] H.Mkhitaryanas
69' [3-0] G.Ghazaryanas
90' [4-1] A.Sarkisovas
86' [3-1] V.Sikovas
53' V.Shumulikoskis raudonoji kortelė
Slovakija 0 1 Rusija
  71' [0-1] A.Dzagojevas
Andora 0 2 Airija
  8' [0-1] K.Doyle
20' [0-2] A.McGeady

Itin svarbią pergalę iškovojo Rusija, svečiuose nugalėjusi Slovakiją. Antradienį rusai namuose žais su autsaidere Andora, o pergalė jiems garantuotų tiesioginį bilietą į 2012 metų Senojo žemyno pirmenybes.

Antradienį svarbiame mače airiai taip pat priims armėnus, o jau nieko nebelemsiančiame mače slovakai išvykoje žais su makedonais.

Bosnija ir Hercegovina 5 0 Liuksemburgas
12' [1-0] E.Džeko
15' [2-0] Z.Misimovičius
22' [3-0] Z.Misimovičius
36' [4-0] M.Pjaničius
51' [5-0] H.Medunjaninas

Rumunija 2 2 Baltarusija
19' [1-0] A.Mutu
51' [2-1] A.Mutu (iš 11 m)
45' [1-1] S.Kornilenko
84' [2-2] S.Dragunas
Prancūzija 3 0 Albanija
11' [1-0] F.Malouda
38' [2-0] L.Remy
67' [3-0] A.Reveillere'as

Po užtikrintų prancūzų ir bosnių pergalių intriga kovoje dėl pirmosios grupės vietos persikėlė į antradienį, kai Prancūzijoje vyks šių rinktinių tarpusavio mačas.

Tuo tarpu rumunai prarado ir teorinius šansus patekti į Europos futbolo čempionatą.

Suomija 1 2 Švedija
73' [1-2] J.Toivio 8' [0-1] S.Larssonas
52' [0-2] M.Olssonas
Olandija 1 0 Moldova
40' [1-0] K.J.Huntelaaras

Olandai jau anksčiau buvo užsitikrinę vietą Europos čempionate, tačiau po pergalės, devintosios iš tiek pat galimų, užsitikrino ir pirmąją E grupės vietą.

Švedai taip pat gali būti ramūs – jie užėmė antrąją vietą grupėje, po pergalės prieš suomius nubraukdami bet kokias vengrų viltis.

Latvija 2 0 Malta
33' [1-0] A.Visnakovas
83' [2-0] A.Rudnevas

Graikija 2 0 Kroatija

77' [1-0] G.Samaras
79' [2-0] T.Gekas

Tarpusavio mače kroatus nugalėję graikai išstūmė juos iš pirmosios F grupės vietos. Visgi grupės nugalėtojas paaiškės antradienį, kai kroatai namuose priims latvius, o graikai išvykoje kovos su gruzinais.

Kipras 1 4 Danija
45' [1-4] A.Avraamas 7' [0-1] L.Jacobsenas
11' [0-2] D.Rommedahlis
20' [0-3] M.Krohn-Dehli
22 [0-4] D.Rommedahlis
Portugalija 5 3 Islandija

13' [1-0] Nani
21' [2-0] Nani
45' [3-0] H.Postiga
81' [4-2] J.Moutinho
87' [5-2] Eliseu

48' [3-1] H.Jonassonas
68' [3-2] H.Jonassonas
90' [5-3] G.Sigurdssonas (iš 11 m)

Po portugalų ir danų pergalių paaiškėjo, jog dėl pirmosios grupės vietos šios dvi rinktinės antradienį kausis Danijoje.

Čekija 0 2 Ispanija
  6' [0-1] J.Mata
23' [0-2] X.Alonso

Vienintelėse I grupės rungtynėse Europos ir pasaulio čempionė Ispanija, jau anksčiau užsitikrinusi grupės nugalėtojų titulą, svečiuose 2:0 įveikė Čekiją.

Čekai tęsia kovą dėl antros vietos su škotais, kurie I grupės dar žais du mačus – išvykoje su Lichtenšteinu (spalio 8 d.) ir Ispanija (spalio 11 d.). Čekų laukia taip pat mačas svečiuse – antradienį su Lietuva.