„West Ham“ Anglijos lygos taurėje įveikė „Birmingham“

Anglijoje buvo žaidžiamas pirmasis šalies lygos taurės („Carling Cup“) pusfinalio mačas, kuriame susitiko vietos Londono „West Ham“ ir svečiai iš Birmingamo – „Birmingham City“. Mačas baigėsi rezultatu 2:1 Londono klubo naudai.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mačas prasidėjo ramiai, niekas greitai įmušti nebandė. Vis dėlto nuo 5-os minutės WHU po truputį ėmė spausti varžovus ir keletą kartų pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau jų smūgius atremdavo vartininkas.

Spaudimas pasiteisino 13-ą minutę, kai kilusi sumaištis „Birmingham“ baudos aikštelėje baigėsi įvarčiu. Kamuolys kelis kartus pabuvęs vartininko aikštelėje atsidūrė iš toliau atbėgusiam Markui Noble‘ui prie kojų ir šis nuginklavo buvusį „Man Utd“ vartų sargą Beną Fosterį.

Toliau žaidimą vėl kontroliavo „West Ham“ futbolininkai ir bandė kurti progas. 30-ą minutę suklaidinęs kelis gynėjus pavojingai į vartų kampą smūgiavo Victoras Obinna, bet šį kartą į smūgį žaibiškai reagavo B.Fosteris ir atlaikė nigeriečio smūgiuotą kamuolį.

Vėliau šeimininkai dar kartą bandė nuginkluoti „Birmingham“ vartininką, tačiau trūko taiklumo, tad daugiau įvarčių niekas nepelnė ir abi ekipos po teisėjo švilpuko patraukė į rūbines.

Antrame kėlinyje kamuolio kontrolę perėmė „Birmingham“ žaidėjai.  55-ą rungtynių minutę, pakėlus kampinį, galva smūgiavo Cameronas Jerome‘as, tačiau kamuoliui kirsti vartų linijos neleido prie jos stovintis jaunasis Freddie Searsas.

Vis dėlto jau kitos atakos metu, po dar vieno kampinio, kurį pakėlė Sebastianas Larssonas, įvartį galva pelnė Liamas Ridgewellas ir taip rezultatą išlygino.

Negana to, 59-ą minutę kvailai ir šiurkščiai prieš Larssoną prasižengė Obinna ir teisėjas jam iš karto parodė raudonąją kortelę bei pašalino iš aikštės. Taigi „WHU“ liko žaisti dešimtyje.

„Birmingham“, pajutę, kad turi kiekybinę persvarą, perėmė iniciatyvą ir bandė rezultatą persverti savo naudai, tačiau to padaryti nesugebėjo.

78-ą minutę įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Carltonas Cole‘as. Vis dėlto jis galėjo dėkoti Fosteriui, nes nors kamuolys buvo smūgiuotas į vartų vidurį, vartininkas iš inercijos nesugebėjo sustoti ir kamuolys prariedėjo šalia jo.

Iki rungtynių pabaigos abi ekipos dar turėjo progų, tačiau jų nerealizavo ir dešimt „West Ham“ futbolininkų šventė pergalę prieš „Brimingham“ žaidėjus rezultatu 2:1.

Atsakomasis šių ekipų mačas vyks sausio 26 dieną, tik šį kartą jis vyks ne Londone, o Birmingamo mieste.

Priminsime, kad trečiadienį vyks kitas „Carling Cup“ pusfinalis, kuriame susitiks „Ipswich Town“ ir Londono „Arsenal“ futbolininkai.

„West Ham“ 2:1 „Birmingham City“
13‘ [1:0] Mark Noble
56‘ [1:1] Liam Ridgewell
78‘ [2:1] Carlton Cole