2010 04 28

„Žalgiris“ antrą kartą mačo pabaigoje palaužė „Šiaulius“ ir laimėjo pusfinalio seriją (video)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio antrose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa išvykoje 86:78 (19:22, 21:18, 24:26, 22:12) palaužė Šiaulių „Šiaulius“ ir laimėjęs seriją 2:0 pateko į finalą.
T.Klimavičius nugalėtojams pelnė daugiausia taškų (20) ir atkovojo daugiausia kamuolių (11). / Mindaugo Kašalyno nuotr.

Susitikimą pradėjo M.Kuzminsko baudos metimai – 2:0. Svečių taškų sąskaitą atidarė T.Klimavičiaus baudos – 2:2. „Žalgirį“ pirmą kartą į priekį išvedė M.Browno tritaškis – 5:4. Įpusėjus kėliniui „Šiauliams“ pavyko laimėjo atkarpą 8:0 ir D.Maskoliūną priversti paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės – 15:7. Po jos žalgiriečių žaidimas pastebimai pagerėjo. LKL vicečempionai įmetė 8 taškus be atsako ir vėl grąžino pusiausvyrą – 15:15. M.Prekevičiaus tritaškis leido aikštės šeimininkams būti priekyje po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 22:19.

Antro ketvirčio pradžioje „Žalgiriui“ pavyko vėl išlyginti rezultatą (26:26), tačiau šiauliečiai pelnė 5 taškus iš eilės – 31:26. Naujieji BBL čempionai visą kėlinį mynė varžovams ant kulnų, tačiau išsiveržti į priekį jiems pavyko tik likus rungtyniauti 40 sekundžių, kai du taškus su pražanga pelnė M.Delašas – 40:38. D.Gailius atsakė dvitaškiu ir įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė lygus rezultatas – 40:40.

Po pertraukos toliau vyko atkakli kova taškas į tašką. Prabėgus dviem minutėms rezultatas dar buvo lygus (45:45), tačiau D.Low ir R.Grafo taškai „Šiauliams“ leido laimėti atkarpą 10:3, o „Žalgirį“ privertė prašyti minutės pertraukėlės – 55:48. Sužaidus beveik 6 minutes V.Šarakausko dvitaškis geltoniesiems leido įgyti rekordinį pranašumą – 57:48.

Likus rungtyniauti 2 minutes M.Prekevičius pataikė iš po krepšio ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą šiose rungtynėse buvo dviženklis – 64:54. Laikinosios sostinės ekipa nesutriko ir atsakė 5 taškais iš eilės bei A.Sireiką privertė šaukti pasitarimą – 59:64. Trečią mačo atkarpą tritaškiu baigė A.Čapinas ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki dviejų taškų – 64:66.

Ketvirtą kėlinuką pradėjo M.Pocius baudų metimais ir vėl išlygino rezultatą – 66:66. Sužaidus 4 minutes „Žalgirį“ po labai ilgos pertraukos vėl į priekį išvedė puikiai rungtyniaujantis M.Begičius – 74:72. Netrukus abi komandos įsivėlė į gynybinį krepšinį ir net du minutes niekas nesugebėjo įmesti taškų. Likus žaisti pusantros minutės M.Brownas pataikė tritaškį iš labai toli ir kauniečiams suteikė jau 7 taškų pranašumą – 81:74. Per likusį laiką „Šiauliams“ nepavyko atsitiesti ir jie buvo priversti patirti nesėkmę rezultatu 78:86.

„Žalgiris“:  Tadas Klimavičius (11 atk. kam.) 20, Mirza Begičius (8 atk. kam.) ir Dainius Šalenga po 15, Marcusas Brownas 13, Mario Delašas 8, Aleksandras Čapinas 7, Martynas Pocius 4, Mantas Kalnietis 3, Povilas Butkevičius 1.

„Šiauliai“: Deivydas Gailius 20, Raitis Grafas 14, Mindaugas Kuzminskas (7 atk. kam.) 10, Derrickas Low (7 rez. perd.) bei Marius Prekevičius po 9, Mindaugas Žukauskas (5 rez. perd.) 8, Vytautas Šarakauskas 6, Arvydas Šikšnius 2.

Finalo serijoje iki keturių pergalių „Žalgiris“ ginklus surems su šalies čempiono titulą ginančiu Vilniaus „Lietuvos rytu“. Šis į finalą pateko taip pat sausu rezultatu (2:0) laimėjęs pusfinalio seriją prieš Utenos „Juventus“. Pirmosios finalo rungtynės numatytos gegužės 4 dieną Vilniuje.