Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgiris“ burs perspektyviausią futbolo jaunimą

Jaunieji „Žalgirio“ futbolininkai.
avgi.lt nuotr. / Jaunieji „Žalgirio“ futbolininkai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

VMFD „Žalgiris“ žengs dar vieną žingsnį, organizuojant klubo struktūrą. Nuo kitų metų, žadama surinkti klubo jaunimo komandą.

„Tai bus „Žalgirio“ jaunimo grupė, į kurią bus surinkti perspektyvūs vaikai, 9-12 klasių moksleiviai,“ – teigia jaunimą bursiantis ir treniruosiantis Ivanas Švabovičius.

„Žalgiris“ rinks perspektyviausių 1994–1997-ais gimusių vaikų grupę ir ruoš juos profesionaliai futbolininko karjerai.

„Idėja yra tokia, kad visi šie vaikai eitų į vieną mokyklą, su kuria bus suderinti mokslo ir treniruočių tvarkaraščiai, kad vaikai turėtų galimybes treniruotis du kartus per dieną. Jie gautų maitinimą, visas atsistatymo priemones,“ – kalbėjo I. Švabovičius.

Anot trenerio, jau dabar, pasklidus gandams apie projektą, jis susilaukia nemažai skambučių su klausimais, kaip patekti į tą grupę.

„Suprantama, kad stengsimės atsirinkti pačius geriausius. Kad jau būdamas 12-toku, futbolininkas būtų „Žalgirio“ pamaina, o pabaigę mokyklą geriausi grupės vaikai eitų į pirmą „Žalgirio“ komandą,“ – dėstė I. Švabovičius.

Darbai prasidės sausio mėnesį. Iki šių mokslo metų pabaigos bus vykdoma atranka, formuojama grupė, vyks jos treniruotės. Per tą laiką teks suformuoti visus sąrašus, kadangi vaikams reikės iki liepos 1 d. pereiti į kitą mokyklą.

Vasario mėnesį bus sprendžiama: ar neverta šios komandos registruoti antrosios lygos pirmenybėms.

„Bendrausim su visomis mokyklomis, su visais treneriais. Bus sudarytos sutartys, pagal kurias tie jaunieji futbolininkai bus perleisti „Žalgirio“ klubui. Ir jeigu vaikas – labai gabus ir vėliau pasirašys su „Žalgiriu“ profesionalo sutartį, tai tada bus atsiskaitoma su mokykla, su treneriu, kuris tą vaiką mokė iki 1415 metų. Mes norime susitvarkyti taip, kad visi būtų suinteresuoti mums siūlyti talentingus futbolininkus. Ir ne tik iš Vilniaus, o iš visos Lietuvos,“ – pasakojo I. Švabovičius.

Anot VMFD „Žalgirio“ sporto direktoriaus Mindaugo Nikoličiaus, ši grupė – antras „Žalgirio“ žingsnis, organizuojant klubo struktūrą.

„Klubas žiūri į perspektyvą ir nori suteikti perspektyviausiems Vilniaus vaikams kokybiškas treniruotes ir galimybes tapti futbolininkais. Kaip kiekvienas klubas taip ir mes pradedam kurti piramidę. Iki šiol buvo pagrindas – pirma komanda. Dabar jau šiek tiek prakutom, atsistojom ant kojų ir dabar laukia kitas žingsnelis – sukurti iš jaunimo antrą komandą, kurioje treniruotųsi perspektyviausi 15-19 metų vaikai ne tik iš Vilniaus miesto ir rajono. Į komandą turės galimybių ir patekti jaunuoliai iš visos šalies. Dabar gal ir turėtume kažkiek problemų dėl jų apgyvendinimo, tačiau ilgainiui yra planas ir tikslas, kad čia patektų patys perspektyviausi Lietuvos vaikai,“ – tvirtino M. Nikoličius.

I. Švabovičius, anot sporto direktoriaus buvo pasirinktas neatsitiktinai. „I.Švabovičių mes pasirinkome todėl, kad jis išaugino ne vieną gerą futbolininką ir turi daug patirties dirbant su jaunimu, kontaktų. Lietuva šiandien mato jo darbo vaisius. Todėl ir mes jam patikėjom šį sunkų ir atsakingą darbą,“ – kalbėjo M. Nikoličius.

I. Švabovičius yra dirbęs buvusio FC „Vilniaus“ klubo jaunimo treneriu. Jis į komandą surinko ir treniravo nemažai futbolininkų, dabar jau vis plačiau praveriančių Lietuvos rinktinės duris. Jo auklėtiniai buvo ir žalgiriečiai Georgas Freidgeimas, Denisas Gordejus, Deivydas Matulevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką