„Žalgiris“ į „Šiaulių“vartus namuose įmušė penkis įvarčius

Titulą ginantys Lietuvos futbolo A lygos čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo septynioliktą pergalę šiame sezone. Valdo Dambrausko treniruojama komanda namuose be vargo 5:0 (2:0) sutriuškino turnyro autsaiderius „Šiaulius“.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Žalgiriečiai atotrūkį nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“ padidino iki vienuolikos taškų, tačiau už šią ekipą vilniečiai yra sužaidę trejomis rungtynėmis daugiau. Savo ruožtu „Šiauliai“ pralaimėjo jau keturioliktą kartą.

„Žalgirio“ ekipoje A lygoje pirmą kartą pasirodė brazilas Eliandro. Kitas puolėjas – Lucasas Gaucho – 82-ąją minutę susižeidė ir paliko aikštę.

Pirmasis dvikovos įvartis krito jau 4-ąją minutę: nesėkmingai sužaidus centro gynėjams, Povilas Valinčius buvo priverstas atmušti kamuolį, kuris atšoko tiesiai Darvydui Šernui. Patyręs žaidėjas atsidūrė visiškai laisvas bei savo proga pasinaudojo.

Saulės miesto futbolininkai neturėjo galimybių ilgiau kontroliuoti kamuolio, tad šiauliečiams teko iš paskutiniųjų plušėti prie savo vartų. P.Valinčius ne kartą buvo priverstas rodyti savo meistriškumą, bet keletą kartų „Šiaulius“ gelbėjo sėkmė.

Po Vytauto Lukšos perdavimo kamuolys atsimušė į skersinį ir atšoko tiesiai Serge‘ui Nyuiadziui. Saugas tuoj pat smūgiavo į vartus, pataikydamas į virpstą. Netrukus Donovanas Slijngardas pakėlė kampinį, o baudos aikštelėje nuo oponento atitrūkęs Semiras Kerla mušė galva. Nuo garantuoto įvarčio šiauliečius išgelbėjo Ramūnas Radavičius, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

D.Šernas galėjo pasiekti dublį, bet „Žalgirio“ naujoko smūgį atrėmė P.Valinčius. Visgi 38-ąją minutę vilniečių futbolininkas pasižymėjo antrą kartą. V.Lukša įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį link pirmo įvarčio autoriaus, kuris aplenkė varžovą ir smūgiavo tiksliai.

43-ąją minutę D.Šernas turėjo galimybę pasiekti „hetriką“, bet žalgiriečiui pritrūko tik kelių centimetrų.

Vis dėlto 48-ąją minutę „Žalgiris“ dar kartą privertė varžovus nuleisti galvas. Kamuolys palankiai atšoko Jurijui Kendyšui, kuris tiksliu tolimu smūgiu kaire koja nuginklavo P.Valinčių.

Likęs dvikovos laikas buvo tik formalumas: aikštės šeimininkai dominavo, leisdami Deivio Kančelskio auklėtiniams tik retkarčiais įsikurti vilniečių aikštės pusėje.

Kiek vėliau krito dar du įvarčiai. 58-ąją minutę jaunasis „Šiaulių“ vidurio gynėjas Simonas Jurgilas apmaudžiai nukreipė kamuolį į savo vartus, o po trylikos minučių savo šansą išnaudojo L.Pilibaitis, pasinaudojęs puikiu D.Šerno perdavimu.

Dvikovos pabaigoje du kartus puikiai sužaidė P.Valinčius. Vartininkas efektingai atrėmė tiek L.Pilibaičio, tiek D.Šerno pavojingus smūgius.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai“ 20 1 5 14 14:51 8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D. Aršakianas („Trakai“) – 11 įvarčių.