2017 02 20

72 šauliai varžėsi Lietuvos šaudymo sporto pneumatiniais ginklais čempionate

Vasario 18 - 19 dienomis Alytuje vyko įtemptos kovos dėl Lietuvos šaudymo sporto pneumatiniais ginklais čempionų vardo. 72 stipriausi Lietuvos šauliai ir šaulės aiškinosi santykius Lietuvos asmeniniame suaugusiųjų čempionate.
K.Girulis
K.Girulis

Prie 10 metrų langelio pirmieji stojo 8 geriausiai kvalifikaciniame šaudyme pasirodę vyrai. Finalai vyko pagal tarptautinės šaudymo sporto federacijos taisykles, todėl atlikus pirmuosius 12 šūvių, iš tolimesnės kovos pasitraukė vienas sportininkas – alytiškis Giedrius Biconas (110,1 taškai).

Atlikus dar du šūvius iškrito antrasis Alytaus sportininkas – Justinas Stanevičius (130,3 taškai). Atlikus 16 finalinės serijos šūvių, šeštąją vietą Lietuvos asmeniniame čempionate iškovojo raseinietis Dovydas Oržekauskas (149,3). Penktąją vietą užėmė vilnietis Igoris Radajevas (169,3), o arčiausiai apdovanojimų pakylos liko Kęstutis Bilius iš Alytaus (192,5) – 4 vieta.

Iki čempiono vardo paskelbimo likus vos šešiems šūviams, pirmavo kaunietis Vilius Sabataitis (195,9 taškai), antroje vietoje rikiavosi vilnietis Rimantas Stasiukynas (194,4 taškai), trečias – Artūras Jermalavičius iš Alytaus (192,6 taškai). Atlikus paskutiniuosius, aukso vertės šūvius, Viliaus Sabataičio ranka nesudrebėjo ir kaunietis antrus metus iš eilės triumfavo Lietuvos šaudymo asmeniniame čempionate. V.Stasiukynas (231,5 taškai) užėmė antrąją vietą, A.Jermalavičius trečiąją (213,2 taškai). Visų tolimesnių rungčių finalai buvo vykdomi identiška tvarka, kaip ir jau paminėti vyrų pistoleto finalai.

Lietuvos šaudymo sporto čemp
Lietuvos šaudymo sporto čempionatas. V.Sabataitis

Iškart po vyrų apdovanojimo ceremonijos, atėjo eilė ir merginoms. Į finalą prasimušė net 4 vilnietės, 2 kaunietės, šiaulietė bei alytiškė. Nuo pat pirmųjų šūvių į priekį užtikrintai išsiveržė kaunietė Justina Ramanauskaitė, tuo tarpu, čempionės titulą ginanti vilnietė Jekaterina Ždanova, žengė antroje vietoje. Pirmojoje atkrintamojoje stadijoje iš kovos pasitraukė Viktorija Sakalauskaitė iš Alytaus (106,9 taškai), antroji iškrito praeitų metų trečiosios vietos nugalėtoja – Ernesta Mikalauskaitė (120,7 taškai), šeštąją vietą Lietuvos čempionate užėmė vilnietė Martina Murzaitė (144,7 taškai), penktąją vietą užėmė vyriausioji finale dalyvė, šiaulietė, Raimeda Bučinskytė (164,5 taškai), na ir paskutinioji iš medalių kovos pasitraukė jauniausioji finalo dalyvė – vilnietė Greta Rankelytė (185,4 taškai). Finalinio trejetuko pozicijos nesikeitė: čempione tapo J.Ramanauskaitė (235,4 taškai), po labai atkaklių finalinių dviejų šūvių išlaikiusi persvarą prieš J.Ždanovą (234.2 taškai), trečiąją vietą užėmė vilnietė Gabrielė Rankelytė (212,0 taškų).

Antrają varžybų dieną vyko vyrų ir moterų pneumatinio šautuvo rungtys. Finalą atidarė vyrų šautuvo rungtis. Po pirmųjų dvylikos šūvių Markas Kašelionis iš Alytaus užėmė aštuntąją vietą (116,7 taškai) ir pasitraukė iš tolimesnės kovos dėl medalių. Sekantis po Marko iškrito ir kitas alytiškis Arnas Kisielius (137,8 taškai). Šeštąją vietą užėmė Simas Silvestravičius iš Kauno (158,5 taškai). Mindaugas Rybakovas iš Kauno rajono Lietuvos čempionate užėmė penktąją vietą (178,0 taškai). Ketvirtas liko kitas Kauno rajono atstovas Matas Blaškevičius (197,5 taškai). Finalinis trejetukas išsidėliojo taip: Kęstutis Petniūnas iš Alytaus (220,4 taškai) – trečia vieta, Tomas Simokaitis iš Kauno (242,9 taškai) – antra vieta, ir daugkartinis Lietuvos čempionas Karolis Girulis užėmė pirmąją vietą (243,9 taškai).

Moterų šautuvo rungties finale triumfavo jaunoji šaudymo sensacija, šešiolikmetė alytiškė – Martyna Džapbarovaitė.

M.Džapbarovaite

Martyna tik pačioje finalinės serijos pradžioje buvo besivejančios vietoje, kai pirmavo kita Alytaus šautuvo trenerio Česlovo Pavilonio auklėtinė Jūratė Česynaitė. Būtent šios dvi alytiškės ir kovojo dėl pirmosios vietos. Vis dėlto Martyna demonstravo labai solidžią sportinę formą ir nepaliko jokių šansų konkurentėms (244,3 taškai). Antroje vietoje likusi 2016 m. Lietuvos čempionė J.Česynaitė surinko 242,2 taškus. Ant trečiojo pakylos laiptelio lipo kaunietė Svetlana Klimova (218,2 taškai). Tik per dvi dešimtasias nuo nugalėtojų trejeto, ketvirtoje vietoje, liko kita kaunietė Vida Ajutytė-Kazakauskė. Penktąją vietą užėmė Rokiškio sportininkė Gabrielė Kišūnaitė (176,2 taškai). Šeštoji vieta atiteko prieš dvi savaites jaunimo čempione tapusiai biržietei Laurai Viederytei (155,9 taškai). Septintąją vietą iškovojo šiaulietė Kornelija Račkauskaitė (135,8 taškai). Na ir aštuntoji vieta Lietuvos čempionate atiteko Kauno rajono atstovei Justinai Jančiulevičiūtei (115,8 taškai).

Lietuvos čempionatas buvo paskutinės Lietuvoje vykusios varžybos prieš kovo 6-12 dienomis Maribore (Slovėnija) vyksiantį Europos šaudymo čempionatą pneumatiniais ginklais, kur Lietuvai atstovaus devyni nacionalinės ir jaunimo rinktinės nariai.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?