2010 11 27

A.Didžbaliui – Europos jaunimo čempionato auksas

Sunkiaatletis Aurimas Didžbalis savo pergalių kolekciją papildė žemyno čempiono vardu – jis nugalėjo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato dvikovės rungtyje. Be to, jam atiteko rovimo ir stūmimo rungties aukso medaliai. A.Didžbalis yra ir pasaulio jaunimo čempionas.
Aurimas Didžbalis
Aurimas Didžbalis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Jau ir suaugusiųjų varžybose sėkmingai dalyvaujantis devyniolikmetis sportininkas Kipre vykstančiame Europos čempionate neturėjo sau lygių. Svorio kategorijos iki 94 kg varžybose Broniaus Vyšniausko auklėtinis išrovė 174 kg, išstūmė 216 kg ir dvikovėje surinko 390 kg, Antrą vietą užėmusį rusą Ramazaną Rasulovą lietuvis aplenkė 14 kg ną Rasulovą (168, 208, 376 kg). Trečioje vietoje likęs lenkas Pawelas Koszalka nuo mūsiškio atsiliko net 32 kg (161, 197, 358 kg).

Marijampolėję gimęs ir augęs, o dabar Klaipėdoje besitreniruojantis A,Didžbalis rugsėjo mėnesį pasaulio suaugusiųjų čempionate užėmė aštuntą vietą.

Penktadienį medalį pelnė ir dvidešimtmetis Marius Mickevičius. Jis užėmė trečią vietą svorio kategorijos iki 85 kg dvikovės varžybose. Mickevičius išrovė 156 kg, išstūmė 181 kg ir dvikovėje surinko 337 kg, Žemyno čempionu tapo rusas Jegoras Klimovas, lietuvį pralenkęs 12 kg.