Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleknai – žvaigždė ir garbė (nuotraukos, video)

Virgilijų Alekną apdovanojo Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Virgilijų Alekną apdovanojo užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ketvirtadienį ant dukart olimpinio čempiono disko metiko Virgilijaus Aleknos kaklo pakabino „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždę“. Kaip po geros treniruotės prakaito lašus nuo veido braukęs sportininkas savo pasiekimų nesureikšmino.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Virgilijų Alekną apdovanojo Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šiais metais garbės ženklą V.Alekna gavo pirmas

„Man labai džiugu, kad šių metų pirmąją „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždę“ nusprendėme įteikti V.Aleknai – nuostabiam žmogui ir lietuviui, kuris savo pasiekimais, charakteriu ir ryžtu garsina Lietuvos vardą, – kalbėjo į oficialią ceremoniją šiek tiek pavėlavęs V.Ušackas. – Esu dėkingas už šią misiją. Jis – ne tik puikus sportininkas, bet ir Lietuvos ambasadorius.“

Anot užsienio reikalų ministro, šiuo garbės ženklu apdovanota jau keliolika žmonių, daugiausia diplomatai. „Man didelė garbė Lietuvos tūkstantmečio vardą minėti su šaliai itin nusipelnusiais žmonėmis. Alekna – vienas iš jų“, – kalbėjo jis.

Nemanau, kad mano nuopelnai garsinant Lietuvos vardą tokie dideli.

Garbės ženklą „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ gavęs V.Alekna pasidžiaugė, kad tai pirmas toks apdovanojimas iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. „Garbė, kad taip esu įvertintas. Nemanau, kad mano nuopelnai garsinant Lietuvos vardą tokie dideli, kaip minėjo ministras“, – kuklinosi lengvaatletis.

Atidaryti garbės ženklo dėžutę V.Aleknai pasišovė padėti pats V.Ušackas, tačiau užstrigęs užraktas nesiteikė pasiduoti. Užsienio reikalų ministrui į pagalbą atskubėjo viena ministerijos darbuotoja, tačiau jos pastangos taip pat nuėjo veltui. Tik vėl disko metiko rankose atsidūrusi dėžutė galiausiai pakluso.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Virgilijų Alekną apdovanojo Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“

V.Ušackas pareiškė, kad tūkstančio tokių apdovanojimų tikrai neturės, bet bent porą dešimčių garbės ženklų žymiems Lietuvos sporto ir kultūros atstovams per šiuos metus įteiks. Kai visuomet linksmai nusiteikęs V.Alekna juokavo, kad sporte dar ketina būti, bet ne tiek, kiek iki šiol – ne 12 metų. Artimiausiu metu jis planuoja pradėti ruoštis naujam sezonui.

Lietuvos vardo tūkstantmečio proga Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ įsteigtas 2007 metais Lietuvos valstybei ir jos užsienio politikai nusipelniusiems asmenims pagerbti.

Garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai už ypatingus nuopelnus, garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje. „Lietuvos tūkstantmečio žvaigžde“ šiuo metu apdovanoti 84 asmenys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką