2014 07 06

Antrąjį „Tour de France“ etapą laimėjo Vincenzo Nibali, o Ramūnas Navardauskas – 174-as

Sekmadienį Didžiojoje Britanijoje baigėsi antrasis daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ etapas, kuriame varžėsi ir vienintelis lietuvis Ramūnas Navardauskas. Etapo nugalėtoju ir tuo pačiu bendrosios įskaitos lyderiu tapo Italijos dviratininkas Vincenzo Nibali iš „Astana Pro Team“.
Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

29 metų Italijos čempionas 201 km ilgio trasą įveikė per 5 val. 8 min. ir 36 sek. bei dviem sekundėmis aplenkė už jo luksį 20-ies dviratininkų paletoną. Po šios pergalės V.Nibali tapo ir bendrosios įskaitos lyderiu, geltonus marškinėlius perėmęs iš pirmojo etapo nugalėtojo Marcelio Kittelio.

Pirmajame etape trečiąją vietą užėmęs Ramūnas Navardauskas šįkart buvo tik 174-as, tačiau daugelio dėmesį atreipė kitu būdu. Po antrojo etapo bendrojoje įskaitoje R.Navardauskas nukrito į 165-ąją vietą, nuo lyderio dabar atsilikdamas 19 min. 50 sek.

Tuo tarpo pirmojo etapo nugalėtojas vokietis Marcelis Kittelis antrajame etape atvažiavo tik keliomis pozicijomis aukščiau – 166-as ir bendroje įskaitoje dabar yra vien pozicija aukščiau nei lietuvis.

Antrojo etapo nebaigė į griūtį patekęs žymus britas Markas Cavendishas, o praėjusių metų čempionas Christopheris Froomas buvo 19-as.

Taškų įskaitoje R.Navardauskas po dviejų etapų užima šeštąją vietą, tuo tarpu komandinėje klasifikacijoje į priekį išsiveržė „Sky“ ekipa.

Trečiasis varžybų etapas taip pat vyks Didžiojoje Britanijoje, o dviratininkams reikės įveikti 155 km. Etapas startuos pirmadienį.