2011 07 25

Australas Cadelis Evansas nutraukė ispanų dominavimą „Tour de France“ lenktynėse

Sekmadienį Prancūzijoje pasibaigusių prestižinių daugiadienių „Tour de France“ dviratininkų lenktynių nugalėtoju pirmą kartą Australijos istorijoje tapo Cadelis Evansas. Su pagrindine grupe Eliziejaus laukuose Paryžiuje finišavęs C.Evansas nutraukė pastaruosius penkerius metus trukusį ispanų dominavimą šiose lenktynėse.
Cadelis Evansas
Cadelis Evansas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jis pusantros bei pustrečios minutės aplenkė antrą bei trečią vietas užėmusius brolius iš Liuksemburgo Andy bei Franką Schleckus.

Nugalėtojo titulą praradęs ispanas Alberto Contadoras Velasco nuo lyderio atsiliko beveik 4 minutes ir užėmė penktą vietą.

Abu lietuviai nugalėtojui pralaimėjo daugiau kaip tris valandas – antrąsyk šiose prestižinėse lenktynėse dalyvavęs „Astana“ komandos narys 29-erių metų Tomas Vaitkus bendroje įskaitoje liko 140-as, o „Garmin-Cervelo“ ekipai atstovaujantis debiutantas 23-ejų metų Ramūnas Navardauskas užėmė 157-ą vietą tarp 167-ių lenktynes baigusių dviratininkų.

Galutinė įskaita:

1. Cadelis Evansas (Australija) – 86 val. 12 min. 22 sek.
2. Andy Schleckas (Liuksemburgas) – atsiliko 1 min. 34 sek.
167. Fabio Sabatini (Italija) – 3:57:43

Paskutinį – 21-ą – 160 km ilgio etapą laimėjo britas Markas Cavendishas. Pagrindinėje grupėje finišavo abu lietuviai – T.Vaitkus sekmadienį užėmė aštuntą vietą, o R.Navardauskas – 37-ą.