2010 12 03

Australijoje Lietuvos atstovams nesiseka

2010–2011 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmasis etapas Australijoje kol kas ypač nesėkmingas Lietuvos sportininkams.
Simona Krupeckaitė, tapusi Europos dviračių treko čempionato moterų sprinto daugiakovės varžybų nugalėtoja, spalio 23–25 d. dalyvauja atvirame Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje.
Simona Krupeckaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nesėkmingai moterų sprinto rungtis penktadienį susiklostė pasaulio rekordininkei (10,793 sek.) Simonai Krupeckaitei, kuri aštuntfinalyje pralaimėjo sidabro medalininkei britei Victoriai Pendleton (11,720 sek.) bei tarp 35 dalyvių buvo priversta tenkintis dešimta pozicija.

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo sezono lydere su 12 taškų tapusi australė Anna Meares, o bronzą pelnė vokietė Kristina Vogel, aplenkusi kinę Shuang Guo.

Dešimtą vietą sprinto rungtyje užėmusios S.Krupeckaitės sąskaitoje – vos 1 įskaitinis taškas.

Iš moterų daugiakovės varžybų pasitraukė Vilija Sereikaitė.

Ji viename iš dviejų atrankos važiavimų (40 ratų – 10km) su 3 taškais tarp keturiolikos dalyvių buvo šešta, rato lenktynių rungtyje užėmė penktą vietą (14,729 sek.), tačiau buvo priversta pasitraukti iš kovos taškų lenktynėse (80 ratų – 20 km). Ji laimėjo pirmąjį tarpinį finišą, tačiau vėliau pateko į griūtį ir nebegalėjo tęsti varžybų. Nugarą susižeidusiai lietuvei medikai nebeleido nedalyvavo tolesnėse rungtyse.

Sekmadienį V.Sereikaitė su Aušrine Trebaite ir Vaida Pikauskaite turi išskristi į Kolumbiją, kur gruodžio 16–18 dienomis vyks antrasis pasaulio taurės varžybų etapas.

Vyrų keirino rungtyje autsaiderio – 25–ą poziciją – su čeku Adamu Ptačniku, ispanu Juanu Peralta Gasconu bei italu Luca Ceci pasidalijo Gediminas Petrauskas.

Aukso medalio savininku vyrų keirino rungtyje tapo britas Chrisas Hoy, finale aplenkęs olandą Teuną Mulderį bei prancūzą Mickaelį Bourgainą.