Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Badmintonininką Kęstutį Navicką olimpinei atrankai ruošia Virgilijaus Aleknos ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneriai

V.Mikalauskas ir K.Navickas „Lietuvos ryto“ treniruočių bazėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Mikalauskas ir K.Navickas „Lietuvos ryto“ treniruočių bazėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos badmintono rinktinės lyderis Kęstutis Navickas prieš gegužės 1 dieną startuosiantį atrankos į Londono olimpines žaidynes ciklą siekia sukaupti kiek įmanoma daugiau jėgų.

27 metų badmintonininkas praėjusią savaitę viešėjo Vilniuje, kur dirbo su žymiausiais Lietuvos sporto specialistais – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir „Lietuvos ryto“ fizinio rengimo treneriu Virginijumi Mikalausku bei Virgilijaus Aleknos treneriu Zigmu Živatkausku.

„Buvo puikus 7-8 mėnesių periodas, kai sekėsi turnyruose, kilau reitinge. Po Naujųjų gerai nepailsėjęs kibau į darbą treniruotėse. Maniau, taip geriau pasiruošiu olimpinei atrankai. Tačiau po Europos komandinio čempionato patirti pralaimėjimai Austrijoje ir Vokietijoje, kur nusileidau kur kas už save silpnesniems varžovams, tarsi konstatavo – kūnas visiškai išsekęs ir reikia kažką keisti.

Be to, kankino nedidelės, bet chroniškos Achilo sausgyslės ir peties traumelės, taigi prieš olimpinę atranką nusprendžiau padaryti pertrauką. Geriau tai padaryti dabar nei prasidėjus atrankos ciklui. Noriu atsišviežinti, pasikrauti tiek psichologiškai, tiek fiziškai, todėl kreipiausi pagalbos į šiuos specialistus. Džiaugiuosi, kad jie sutiko pagelbėti“, – pasakojo K.Navickas.

K.Navickas planavo vykti į treniruočių stovyklą Vietname, o iš ten į turnyrą Australijoje. Vis dėlto kankinamas traumų ir nuovargio šių kelionių atsisakė. Vietname K.Navickas būtų treniravęsis su pirmąja šios šalies ir aštuntąja pasaulio rakete Tienu Minhu Nguyenu. „Planai pasitreniruoti Azijoje niekur nedingsta, tiesiog jie atidėti vasarai“, – sakė K.Navickas.

Iki gegužės K.Navickas nedalyvaus nė viename turnyre, neskaitant klubinių varžybų Rusijoje. Badmintonininko tvarkaraštyje numatytos treniruotės Švedijoje ir Anglijoje su šios šalies nacionaline rinktine. „Labai laukiu treniruočių Anglijoje, nes, girdėjau, ten absoliučiai geriausios treniruočių sąlygos Europoje. Tikiuosi, būsiu visiškai pasiruošęs ir nuo pat pirmų atrankinių turnyrų demonstruosiu geriausią formą, kuri leistų kuo greičiau užsitikrinčiau olimpinį kelialapį“, – teigė K.Navickas.

Badmintono olimpinė atranka truks 12 mėnesių nuo gegužės 1-osios. Sportininkai rinks taškus reitinginiuose turnyruose. K.Navickas tikisi vietą olimpiadoje užsitikrinti per pusmetį.

Kelialapį į 2008 m. Pekino olimpines žaidynes K.Navickas užsitikrino per 8-9 mėnesius, tačiau, pasak K.Navicko, šio olimpinio ciklo su praėjusiuoju nė neverta lyginti.

„Tuomet tai buvo visai kita istorija. Pirmas kartas, nauja patirtis. Tuomet  tikslas buvo tiesiog patekti į olimpines žaidynes. Dabar žvelgiu toliau – noriu ne tik patekti, bet ir kautis dėl aukščiausių vietų“..

„Aišku, varžovų tik daugėja. Pastaraisiais metais jaučiamas spartus mūsų sporto šakos tobulėjimas, vystosi treniruočių sistemos, dauguma šalių turi puikias bazes. Negaliu būti garantuotas, kad pateksiu į olimpines žaidynes, tačiau savęs nenuvertinu. Jaučiu, kad ir mano profesionalumo lygis pakilęs. Noriu ir tikiu, kad galiu nuo pat pirmųjų atrankos turnyrų pradėti skinti pergales“, – optimizmu švyti geriausias Lietuvos badmintonininkas.

Dėl finansų stygiaus K.Navicką į turnyrus užsienyje retai lydi rinktinės treneris Juozas Špelveris, jau nekalbant apie mediką ar masažuotoją. Sportininkas pripažįsta, kad tai gerokai apsunkina kovą su puikiai aprūpintais Vakarų Europos, Skandinavijos ar Azijos šalių badmintono žaidėjais.

„Kuo toliau, tuo tai tampa svarbiau. Kuo aukštesnis lygis, tuo daugiau lemia detalės – psichologinis pasiruošimas ir palaikymas iš šalies. Užsienyje kartais pasijuntu tarsi būčiau vienas prieš visą pasaulį. Psichologiškai tai nėra lengva“, – teigė K.Navickas, pasaulio reitinge šiuo metu užimantis 40-ą vietą.

Komentarai
Šioje istorijoje Badmintonas, Kęstutis Navickas
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką