2013 10 13

Baigėsi atviras Lietuvos dviračių treko čempionatas, omniume laimėjo Ramūnas Navardauskas ir Aušrinė Trebaitė

Šeštadienį Panevėžyje baigėsi dvi dienas trukęs 2013 metų atvirasis Lietuvos dviračių treko čempionatas, kuriame startavo 47-i sportininkai iš penkių valstybių. Popietinėse šeštadienio varžybose buvo išdalinti dar keturi medalių komplektai.
Aušrinė Trebaitė
Aušrinė Trebaitė / Luko Balandžio nuotr.

Trečiąjį aukso medalį šiose pirmenybėse iškovojo pasaulio jaunių čempionas Svajūnas Jonauskas, nugalėjęs ir skračo lenktynėse. Finaliniame važiavime S.Jonauskas aplenkė prizininkais tapusius ukrainietį Andrejų Kucenką bei komandos draugą Dominyką Bikiną.

Šiose pirmenybėse S.Jonauskas taip pat laimėjo asmeninę sprinto rungtį bei su Panevėžio „El-Eko Sport“ klubo sportininkais ir komandines sprinto lenktynes.

Moterų skračo lenktynėse taip pat triumfavo trečiąjį čempionės titulą iškovojusi Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė, anksčiau taip pat nugalėjusi ir abejose sprinto rungtyse. Moterų skračo lenktynėse antrąją vietą užėmė Gabrielė Jankutė, o trečia finišo liniją kirto Karolina Pernavienė.

Luko Balandžio nuotr./Gintarė Gaivenytė

Moterų omniumo (daugiakovės) varžybas nesunkiai laimėjo penkiose rungtyse iš šešių pirmavusi Aušrinė Trebaitė. Laimėjusi ir skračo bei 500 metrų lenktynes laikui Aušrinė Trebaitė surinko vos 7 taškus ir net 17 taškų aplenkė antroje vietoje likusią Robertą Pilkauskaitę. 18 taškų lyderei pralaimėjusi ukrainietė Tatjana Klimčenko tenkinosi trečiąja pozicija.

Galutinė moterų omniumo varžybų lyderių rikiuotė po šešių rungčių (vieta, sportininkė, taškai):

1. Aušrinė Trebaitė 7 tšk.
2. Roberta Pilkauskaitė 24
3. Tatjana Klimčenko 25
4. Eglė Zablockytė 34
5. Silvija Latožaitė 35
6. Daiva Tušlaitė 36

Vyrų omniumo varžybų nugalėtoju tapo trečiąją vietą penktojoje rungtyje, skračo lenktynėse, užėmęs ir šeštąją rungtį, 1 km lenktynes laikui, laimėjęs Ramūnas Navardauskas. Trejose rungtyse iš šešių pirmavęs R.Navardauskas surinko 15 taškų ir keturiais aplenkė dviejose rungtyse pirmavusį ukrainietį Romaną Gladychą. Bronzos medalį iškovojo 23 taškus surinkęs Darijus Džervus.

Galutinė vyrų omniumo varžybų lyderių rikiuotė po šešių rungčių (vieta, sportininkas, taškai):