2015 09 04

D.Vaivada ir V.Sosnovskis – pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale

Argentinos sostinėje vykstančiose planetos jaunių (iki 19 metų) šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių vaikinų atrankos varžybose sėkmingai pasirodė bei kovą dėl medalių tarp 36 finalo dalyvių tęs du Lietuvos atstovai – Dovydas Vaivada bei Vladislovas Sosnovskis.
Dovydas Vaivada
Dovydas Vaivada / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ketvirtadienį D. Vaivada su 1142 taškais tapo kvalifikacinių varžybų A grupės (34 dalyviai) nugalėtoju, aplenkęs Pietų Korėjos atstovą Woojiną Parką (1129 tšk.) bei meksikietį Juaną Perezą su ispanu Luisu Shiveliu (po 1123 tšk.).

Fechtavimosi varžybose su 23 pergalėmis D. Vaivada buvo antras (250 tšk.), antrąją vietą lietuvis užėmė ir plaukime (2 min. 02,00 sek.; 334 tšk.), o kombinuotoje bėgimo ir šaudymo (12:22,0) rungtyje liko aštuonioliktas (558 tšk.).

Kvalifikacinių varžybų B grupėje (34 dalyviai) V. Sosnovskis su 1122 taškais užėmė penkioliktą vietą. Jis buvo trečias (236 tšk.) fechtavimosi varžybose ir plaukime (2:03,01; 331 tšk.) bei penkioliktas (12:25,0; 55 tšk.) bėgime bei šaudyme.

Nepasisekė trečiajam Lietuvos atstovui Gyčiui Gudlevičiui, kuris su 1059 taškais B grupėje liko 23-ias ir į finalą nepateko. Lietuvis fechtavimosi varžybose buvo vienuoliktas (222 tšk.), plaukime – dešimtas (2:05,21; 325 tšk.), o bėgime ir šaudyme – dvidešimtas (13:08,0; 512 tšk.).

Kvalifikacinių varžybų B grupės nugalėtojais tapo egiptietis Sherifas Rashadas ir meksikietis Emiliano Hernandezas (po 1171 tšk.), aplenkę trečiojoje pozicijoje likusį Pietų Korėjos sportininką Daewoną Kimą (1158 taškai).