2014 12 08

Du Rūtos Meilutytės medaliai Lietuvai planetos plaukimo pirmenybėse lėmė 16-ąją vietą

Du olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės medaliai – auksas 50 m rungtyje krūtine ir sidabras 100 m nuotolyje krūtine – sekmadienį Kataro sostinėje pasibaigusiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine lėmė šešioliktą vietą komandų rikiuotėje.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Šią poziciją Lietuva pasidalijo su Jamaikos rinktine, o iš viso apdovanojimai atiteko 23 valstybių plaukikų ekipoms.

Nugalėjo 10 apdovanojimų – 7 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos – iškovoję Brazilijos plaukikai, aplenkę Vengrijos 11 (6,3,2) ir Nyderlandų 12 (5,1,6) rinktines.

Planetos plaukimo pirmenybėse Dohoje medalius iškovojusių šalių galutinė rikiuotė (vieta, valstybė, auksas, sidabras, bronza, iš viso):

22. Serbija 0 0 1 1

Penkias dienas Dohoje vykusiame plaukimo čempionate buvo užfiksuoti net 23 planetos rekordai. Net keturių rekordų autore tapo vengrė Katinka Hosszu, ji pelnė aštuonis apdovanojimus – 4 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos.

2008 metais Mančesteryje (Anglija) vykusiose planetos plaukimo pirmenybėse 25 m baseine buvo užfiksuota 17 pasaulio rekordų.