2017 04 18

Dviratininkas E.Šiškevičius penktą kartą šį sezoną pateko į 20-uką

Prancūzijoje vykusiose 34-ose dviračių lenktynėse „Tro-Bro Leon“ (UCI I kategorija) Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provense KTM“) užėmė 13-ą vietą ir pelnė penkis pasaulio reitingo taškus. 28-erių metų Lietuvos dviratininkas į 20-uką šį sezoną pateko penktą kartą.
Evaldas Šiškevičius
Evaldas Šiškevičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nugalėjo ir 125 pasaulio reitingo taškus pelnė prancūzas Damienas Gaudinas („Armee de Terre“). Jis 203,9 km nuvažiavo per 4 val. 50 min. 22 sek. (vid. greitis – 42,133 km/h). E.Šiškevičius, kaip ir trečias finišavęs jo komandos draugas prancūzas Benjaminas Giraud'as, nuo nugalėtojo atsiliko 7 sek.

Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“, +8.37) finišavo 54-as, o Aidis Kruopis („Verandas Willems – Crelan“) – nefinišavo.

Iš 144 startavusių dviratininkų klasifikuoti tik 64.

E.Šiškevičius 2011 metais šiose lenktynėse užėmė 11-ą vietą.

Luko Balandžio nuotr./Gediminas Bagdonas

Italijoje 55-ą kartą surengtose jaunimo (iki 23 metų) lenktynėse „Gran Premio Sportivi Poggio alla Cavalia“ 21-erių metų Lietuvos jaunimo čempionas Linas Rumšas („Altopack – Eppela Coppi“) užėmė trečią vietą.

Nugalėjo italas Emanuele Onestis („Hoppla' Petroli Firenze“). Jis 98,6 km nuvažiavo per 2 val. 20 min. 58 sek. (vid. greitis – 41,967 km/h). Antras finišavo albanas Iltjanas Nika („Mastromarco FC Nibali“).

Iš 90 startavusių dviratininkų klasifikuoti 85.

Lietuvos dviratininkas Žydrūnas Savickas („Bourg-en-Bresse AC“) Prancūzijoje 89-ą kartą vykusiose lenktynėse „Grand Prix de Vougy“ užėmė penktą vietą.

Nugalėjo Žydrūno komandos draugas prancūzas Simonas Buttneras. Jis 149,7 km nuvažiavo per 3 val. 33 min. 57 sek. 25-erių metų Lietuvos dviratininkas (+53 sek.) lenktynių pabaigoje padėjo S.Buttnerui ir dėl prizinių vietų nebekovojo.

Iš viso klasifikuoti 73 dviratininkai.

Ž.Savickas pernai šiose lenktynėse buvo antras.

Vytauto Dranginio nuotr./Žydrūnas Savickas

Latvijoje surengtose pavasario pirmenybėse „Dobeles kauss“ dalyvavo didžiulis būrys Lietuvos dviratininkų. Visose keturiose pavienio starto lenktynių merginų grupėse nugalėjo mūsų šalies atstovės. 11-12 metų mergaičių grupėje (5 km) pirma buvo Brigita Lingytė („Kvėdarna“), 13-14 metų mergaičių grupėje (10 km) – Gustė Stanišauskaitė („Kvėdarna“), jaunučių grupėje (15-16 metų; 10 km) – Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“), o jaunių grupėje (17-18 metų; 10 km) – Regina Stegvilaitė („Fortūna“). Jaunių vaikinų grupės (10 km) nugalėtoju tapo Denas Masiulis („Klaipėda“).

Grupinėse lenktynėse Lietuvos dviratininkai iškovojo tris pirmas vietas. Jaunučių merginų grupėje (24 km) nugalėjo A.Gedraitytė, jaunių merginų grupėje (36 km) pirma buvo Justė Juškevičiūtė („Kvėdarna“), o jaunučių vaikinų grupės (36 km) nugalėtoju tapo Gytis Matusevičius (Vilkaviškio „Aira“).

Pagrindinėse 66-ių km lenktynėse trečią vietą užėmė D.Masiulis. 17-metį klaipėdietį aplenkė tik jo bendraamžis latvis Kristeras Ansuonas bei 34-erių metų buvęs profesionalus Latvijos dviratininkas Kalvis Eisakas. Pastarasis 2004 metais tapo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionu. D.Masiulis tarp jaunių užėmė antrą vietą. Iš viso klasifikuoti 47 dviratininkai.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams