2009 08 30

Dziudo imtynininkui Mariui Paškevičiui - planetos čempionato bronza

Roterdame (Olandija) sekmadienį pasibaigusiame pasaulio dziudo imtynių čempionate Olandijoje bronzos medalį iškovojo sunkiasvoris Marius Paškevičius (virš 100 kg).

35 dalyvių turnyre lietuvis iškovojo tris pergales iš eilės - šešioliktfinalyje nugalėjo tunisietį Anisą Cheldy, aštuntfinalyje įveikė švedą Christofferį Johanssoną bei ketvirtfinalyje privertė pasiduoti vokietį Andreasą Toelzerį.

Pusfinalyje M. Paškevičius turėjo pripažinti prancūzo Teddy Rinerio pranašumą, o lemiamoje dvikovoje dėl bronzos įrodė savo pranašumą prieš penktojoje pozicijoje likusį brazilą Danielį Hernandesą.

Pasaulio čempionu tapo lietuvį pusfinalyje nugalėjęs T. Rineris, finale įveikęs kubietį Oscarą Brysoną.

Kito bronzos medalio savininku tarp sunkiasvorių tapo Abdulas Tangrijevas iš Uzbekijos.

Nepasisekė Egidijui Žilinskui (iki 100 kg; 43 dalyviai), kuris po pergalės sekmadienį pirmojoje kovoje prieš švedą Martiną Paceką, antrąją dvikovą pralaimėjo septintąją vietą galutinėje įskaitoje užėmusiam latviui Jevgenijui Borodavkai bei pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Aukso medalį svorio kategorijoje iki 100 kg iškovojo Maksimas Rakovas iš Kazachstano, finale įveikęs olandą Henką Grolį. Bronzos apdovanojimais tenkinosi japonas Takamasa Anai bei egiptietis Ramadanas Darwishas.

M. Paškevičiaus bronzos medalis leido Lietuvos rinktinei vyrų komandų rikiuotėje pasidalinti aštuonioliktąją vietą kartu su Armėnija ir Belgija, o bendroje įskaitoje lietuviai liko 23-i.

Pasaulio čempionate triumfavo 7 apdovanojimus (3 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos) pelnę Japonijos sportininkai, kurie aplenkė Pietų Korėjos (2,0,3), Prancūzijos (2,0,1) ir Olandijos (1,2,0) atstovus.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius