2011 04 23

Europos jaunių čempionato antrajame divizione Lietuvos regbininkai užėmė trečią vietą

Prancūzijoje pasibaigusių Europos jaunių (iki 18 metų) regbio pirmenybių antrajame divizione Lietuvos rinktinė užėmė trečią vietą (penkioliktąją bendroje įskaitoje).
Jaunieji Lietuvos regbininkai
Jaunieji Lietuvos regbininkai / LRF nuotr.
Temos: 1 Regbis

Penktadienį mažojo finalo rungtynėse jaunieji Lietuvos regbininkai 15:12 (10:0) įveikė bendraamžius iš Čekijos.

Visus 15 taškų nugalėtojams pelnė Evaldas Kosmauskas. Varžovams po 5 taškus pelnė Ondrejus Ullmannas ir Marekas Loutocky's, 2 – Zdenekas Sadilekas.

Čempionato ketvirtfinalyje Lietuvos jaunių regbio rinktinė 12:10 (5:0) nugalėjo Lenkijos ekipą, o pusfinalyje 10:19 (0:19) nusileido švedams.

Antrojo diviziono turnyrą laimėjo Ispanijos jaunių rinktinė, finale net 47:7 (25:7) sutriuškinusi Švedijos ekipą.

Aštuntą kartą šių varžybų finaliniame etape dalyvavę lietuviai kovojo trečiojoje pagal pajėgumą antrojo diviziono grupėje (varžosi dėl 13-20 vietų bendrojoje įskaitoje). 8 komandos olimpine sistema išaiškins pajėgiausią šios grupės ekipą, pelnysiančią vienintelį kelialapį į aukštesnį pirmąjį Divizioną.

Praėjusiais metais 10-ajame Europos jaunių čempionate Italijoje Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė kovojo antrojoje pagal pajėgumą B grupėje ir, iškovojusi vieną pergalę bei patyrusi du pralaimėjimus, užėmė 7-ąją vietą (bendrojoje čempionato įskaitoje – 15-oji vieta).