2015 08 21

Europos penkiakovės finale – trys Lietuvos sportininkės

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų atrankos barjerą įveikė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Alfredo Pliadžio nuotr.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir I.Serapinaitė varžėsi A grupėje ir abi puikiai pasirodė fechtavimosi rungtyje. Lietuvos sportininkės laimėjo po 18 dvikovų iš 26 ir rungtyje pasidalino 3 vietą (po 250 taškų).

I.Serapinaitė yra stipri plaukikė, tad distanciją įveikė per 2:15.45 (3 vieta; 294 taškai) ir bendrojoje įskaitoje pakilo į pirmąją vietą. L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė plaukimo takelyje sugaišo 2:15.45 min. (16 vieta; 272) ir bendrojoje įskaitoje buvo šešta.

Į finalą tiesioginius kelialapius pelnė 12 geriausių atrankos grupės sportininkių ir abi mūsų atstovės pateko tarp jų.

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė taupydama jėgas finišą pasiekė per 13:11.46 min. (12 vieta; 509) ir finišavo tik sekunde atsilikusi nuo vengrės Tamaros Alekszejev bei vokietės Lenos Schoneborn. Atrankos varžybas mūsų olimpinė čempionė baigė surinkusi 1031 tašką.

I.Serapinaitė trasą įveikė per 13:45.88 (20 vieta; 475) ir finišavo kartu su 6-11 vietas užėmusiomis sportininkėmis. Vilnietė, kaip ir baltarusė Irina Prasiancova, britė Samantha Murray bei italė Gloria Tocchi, surinko 1019 taškų (7-10 vietos).

B grupėje startavusioms K.Gužauskaitei ir Gintarei Venčkauskaitei sekėsi daug sunkiau. K.Gužauskaitė plaukdama buvo 12-a (2:19.80; 281), fechtuodamasi - 15-a (12 pergalių; 202) ir po 2 rungčių žengė 16-a. Nuo 12-ąją vietą užėmusios italės Claudios Cesarini vilnietę skyrė 16 sek.

Tuo metu G.Venčkauskaitė baseine liko 21-a (2:23.79; 269), fechtavimosi rungtyje - 26-a (6 pergalės; 154) ir bendrojoje įskaitoje atsidūrė 27-ojoje pozicijoje. Ją nuo C.Cesarini skyrė net 76 sek.

Nuo B grupės lyderės G.Venčkauskaitė buvo atsilikusi net 155 sek., bet kombinuotosios rungties starte pagal varžybų taisykles buvo į trasą išleista po 120 sek. kartu su kitomis sportininkėmis, turėjusiomis didesnį nei 2 min. deficitą.

Bėgdama ir šaudydama kaunietė pasirodė tiesiog fantastiškai. Trasą ji įveikė per 12:10.67 min., bėgdama aplenkė K.Gužauskatę ir rungtyje užėmė pirmąją vietą (570 taškų). Tarp visų dalyvių ji finišavo 13-ta, bet pridėjus prieš paskutinę rungtį „nukirptas“ 35 sek. galutinėje B grupės įskaitoje liko 20-a. Atrankos varžybose G.Venčkauskaitė surinko 993 taškus ir finalą nepateko.

G.Gužauskaitė kombinuotąją rungtį baigė per 12:49.49 min. (6 vieta; 531), iš viso surinko 1014 taškų ir galutinėje B grupės įskaitoje liko 14-ta. Tokio rezultato užteko, kad vilnietė patektų į finalą. Jos rezultatas tarp visų atrankos dalyvių yra 26-as, o finale dalyvaus 36 sportininkės.

Moterų varžybų finalas vyks sekmadienį, o šeštadienį vyrų finale išvysime Justiną Kinderį.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius