2013 10 20

Galiūnų čempionų lygos etape Vilniuje – Žydrūno Savicko triumfas

Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas tik po paskutinės galiūnų Čempionų lygos rungties galėjo lengviau atsikvėpti Vilniaus „Siemens“ arenoje. Atletas paskutinėje akmenų sukėlimo rungtyje pralenkė Vidą Blekaitį ir iškovojo pirmą vietą etape Lietuvoje.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

Ž.Savickas lyderio vaidmens ėmėsi nuo pat turnyro pradžios. Galiūnas laimėjo pirmas tris rungtis (140 kg lagaminų nešimas, 155 kg rąsto kėlimas, 350 kg automobilio atkėlimas) ir atitrūko nuo artimiausių persekiotojų lenko Kšyštofo Radzikovskio bei V.Blekaičio. Įpusėjus kovai Ž.Savickas buvo surinkęs 36 taškus, V.Blekaičio ir K.Radzikovskio sąskaitoje buvo po 30. Kitas lietuvis Saulius Brusokas po trijų rungčių su 23,5 taško užėmė šeštą vietą.

Likusiose trijose rungtyse (30 kg svarmens laikymas, 430 kg naščių nešimas, akmenų ant pakylos sukėlimas) Ž.Savickui sekėsi sunkiau. Svarmens laikyme jis užėmė tik dvyliktą vietą, V.Blekaitis liko ketvirtas, naščių nešime V.Blekaitis aplenkė Ž.Savicką ir prieš paskutinę rungtį pirmavo dviem taškais.

Paskutinėje akmenų ant pakylos rungtyje Ž.Savickas penkis akmenis į krepšius sukėlė per 17,09 sek, o V.Blekaitis – per 27,09. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog Ž.Savickas su 60 taškų užėmė pirmą vietą, V.Blekaitis, iškovojęs 59 taškus liko antras, o trečias su 57 taškais liko šio sezono Čempionų lygos lyderis K.Radzikovskis. Ketvirtą vietą užėmė S.Brusokas. Atleto sąskaitoje – 52,5 taško.

„Džiugu, kad namų etape didžioji dalis nugalėtojų pakylos priklauso lietuviams, – po pergalės sakė Ž.Savickas. – Kova buvo sunki, bet nugalėjo stipriausias“.

Galiūnų čempionų lygoje liko du startai. Lapkritį stipriausi pasaulio žmonės grumsis Brazilijoj, o finalas įvyks Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre.