Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausia Lietuvos sportininkė Laura Asadauskaitė: „Sėkmė neturėtų nusisukti nuo manęs“

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos apdovanojimai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Laura Asadauskaitė
Šaltinis: sportas.info
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vos grįžusi po motinystės atostogų Laura Asadauskaitė apie save priminė medaliais. Jų penkiakovininkė šiemet pelnė daugiau nei visi vyrai kartu sudėjus: bronzos medalis pasaulio čempionato asmeninėje ir mišrios estafetės rungtyse, penkta vieta Europos pirmenybėse bei sidabras pasaulio taurės varžybų finale.

Gausus apdovanojimų kraitis tarptautinėje arenoje skina prizus ir gimtinėje – 27-erių atletė buvo išrinkta geriausia 2011 metų šalies penkiakovininke, o Lietuvos sporto žurnalistų – ir geriausia sportininke.

Sėkmingi metai įkvepia ir naujoms pergalėms – L.Asadauskaitė jau dabar atsakingai ruošiasi kitąmet vyksiančioms Londono olimpinėms žaidynėms, o treniruočių neapleidžia net per Šv. Kalėdas.

– Kaip švęsi šventes? – sportas.info paklausė geriausios 2011 metų Lietuvos penkiakovininkės.

– Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus švęsiu kartu su šeima ir bendrais pažįstamais. Konkrečių planų dėl Naujųjų metų dar neturime, bet manau, šventes praleisime gerai. Ankstų Kūčių rytą žadu pabėgioti, o Kalėdų antrą dieną jau rimtai sportuosiu. Kai šeimoje auga mažas vaikas, reikia juo rūpintis, todėl sausio mėnesį stengsiuosi treniruotis namuose, niekur nevažiuosiu. 

– Kai Londono olimpinių  žaidynių kelialapis jau kišenėje, tikriausiai turi aiškų  planą, kaip joms rengtis?

– Iki kovo mėnesio liesiu prakaitą sporto bazėse, o nuo kovo mėnesio prasidės Pasaulio taurės varžybos, kuriose bandysiu jėgas ir pamažu artėsiu prie olimpinių žaidynių. Į naujas varžoves per daug nereikės žvalgytis, nes jos nepasikeis – pagrindinėmis pretendentėmis į aukščiausius titulus bus tos pačios penkiakovininkės, kurios sėkmingai rungtyniauja pastaraisiais metais.

Tačiau bus įdomu pasižiūrėti, kokia jų sportinė forma, artėjant pagrindinėms ketverių  metų varžyboms. 

– Ar žiemą nedalyvausi jokiose varžybose?

– Vasario pabaigoje Vengrijoje vyks tarptautinės varžybos, kuriose žadu bandyti jėgas. Olimpiniais metais tai bus mano pirmasis startas. 

– Ar Londono sporto bazės tau gerai pažįstamos, jose esi rungtyniavusi?

– Būsimose olimpinių žaidynių  bazėse šiemet per Pasaulio taurės finalines varžybas užėmiau antrą vietą. 2009 m. per pasaulio čempionatą Londone laimėjau sidabro medalį. Miestas kaip ir laimingas. Tačiau, koks jis man bus per olimpines žaidynes – pažiūrėsime. Manau, kad sėkmė neturėtų nusisukti nuo manęs. 

– Tad apie olimpines žaidynes jau galvoji, kuri kažkokius planus?

– Be abejo, Londonas mano mintyse, visas pasirengimas yra skirtas olimpinėms žaidynėms. Varžybos, kuriose dalyvausiu iki jų, tai bus tam tikra tarpinė stotelė, per kurias pasitikrinsiu savo jėgas. 

– Dabar dideliu tavo pagalbininku turėtų tapti vyras Andrejus Zadneprovskis, sukaupęs didžiulę šiuolaikinės penkiakovės meistro patyrimą?

– Taip, jis man ir padeda, ir pataria. Kartais su manimi padirba ir kaip treneris, šiuo metu yra kaip ir  mano treneris. Bendradarbiauju ir su kitais žmonėmis, visą save esu sutelkusi olimpinėms žaidynėms. 

– Lietuvos sporto žurnalistai tave išrinko geriausia metų sportininke moterų grupėje, ar nenustebai?

– Apie tai nieko nežinojau, bet man paskambino ir pranešė tą naujieną. Be galo buvo malonu ir džiugu, dėkoju žurnalistams, kurie įvertino mano laimėjimą. Kad taip būtų dažniau (šypsosi). 

– Gal būsi išrinkta ir geriausia Lietuvos metų sportininke?

– Nežinau, ne aš rinksiu. Jeigu būtų mano valia, aš juo išrinkčiau irkluotoją Mindaugą Griškonį, kuris tapo Europos čempionu. O aš būčiau laiminga, jeigu patekčiau į geriausiųjų trejetuką.

sportas.info
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką