2016 09 18

Ispanai kibo į atlapus: olandų beisbolo meistrai tik per plauką apgynė Europos čempionų titulą

Nyderlanduose vykusio Europos beisbolo čempionato finale sekmadienį susitiko šeimininkų ir ispanų rinktinės. Olandai tik po itin atkaklios kovos, pratęsimo metu palaužė daugelį ekspertų nustebinusius ispanus.
Nyderlandų rinktinė
Nyderlandų rinktinė / Ekhonkbal2016.nl nuotr.

Nyderlandų rinktinė viso čempionato metu nepatyrė pralaimėjimų ir buvo laikoma finalo rungtynių favorite.

Olandai jau antrajame kėlinuke pralaužė ispanų gynybą ir pelnė du taškus. Atrodė, kad rungtynių eiga bus nulemta jau jų pradžioje, tačiau laiku pakeistas metikas atgaivino ispanų viltis.

Antonio Noguera pakeitė Leslie Nacarą ir ispanų gynyba olandams tapo nepralaužiama. Tuo metu patys ispanai aštuntajame kėlinyje pelnė du taškus ir išlygino rungtynių santykį – 2:2.

Pratęsimą olandams teko pradėti ginantis. Ispanai sugebėjo užimti ir antrą, ir trečią bazes, tačiau puikia proga nutraukti Nyderlandų dominavimą Europos beisbole taip ir nepasinaudojo.

Loekas van Milis šaltakraujiškai susidorojo su ispanų mušėjais ir olandai gavo teisę pulti. Užpildžius visas tris bazes Huubas Nelissenas atmušė kamuoliuką ir Ricardo Dashenko atbėgo į namų bazę. Nyderlandų triumfas – 3:2!

Tai jau 22 Nyderlandų beisbolininkų laimėtas Europos čempionų titulas. Ispanai pasidabino sidabro medaliais, o bronza atiteko praėjusio čempionato finalininkei – Italijai.