2017 04 25

Istorinė diena Lietuvos beisbolui: Dovydas Neverauskas debiutavo prieš MLB čempionus

Lietuvos beisbolo vardas pagaliau pakilo į elito lygį. 24 metų vilnietis Dovydas Neverauskas debiutavo stipriausios pasaulio beisbolo lygos „Major League Baseball“ (MLB) rungtynėse.
Dovydas Neverauskas
Dovydas Neverauskas / piratesprospects.com nuotr.

Sezoną žemesnės lygos „Indianapolis Indians“ komandoje pradėjęs lietuvis metikas savo patikimu žaidimu užsitarnavo debiutą „Pittsburgh Pirates“ gretose.

Pirmadienį lietuvis buvo iškviestas rungtynėms su praėjusiu metų MLB čempionais „Chicago Cubs“. Lietuvis startinėje sudėtyje pakeitė traumą gavusį metiką Adamą Frazierį.

Tik šeštojo kėlinuko metu į rungtynes tiesiai iš Indianapolio atskubėjęs D.Neverauskas jau po dviejų kėlinukų pasirodė aikštėje.

Jis leido varžovams pelnyti tik tašką ir iš žaidimo išmetė pirmąjį MLB žaidėją. D.Neverausko metimų „auka“ tapo „Chicago Cubs“ žaidėjas Justinas Grimmas.

Tiesa, lietuvio atstovaujama „Pittsburg Pirates“ rungtynes pralaimėjo beviltiškai – 3:14. Persvarą Čikagos beisbolo klubas susikrovė dar iki D.Neverauskui pasirodant aikštėje, tačiau lietuviui pavyko sustabdyti triuškinimą.

„Tai yra akimirka, kurios aš laukiau ir dėl kurios dirbau“, – sakė D.Neverauskas. „Aš labai laimingas“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos beisbolo žvaigždė.

Paklaustas, ko tikisi po šio debiuto, D.Neverauskas teigė, kad norėtų, jog pasaulis įsidėmėtų, kad ir Lietuvoje galima žaisti beisbolą.

„Tiesiog geresnių galimybių parodyti, kad beisbolas žaidžiamas ir Lietuvoje. Kas nori, gali pasekti mano pėdomis“, – sakė lietuvis.

D.Neverauskas sutartį su „Pittsburgh Pirates“ pasirašė dar 2009 metais ir nuo to laiko sparčiai kilo žemesnių lygų sistemoje. Praėjusių metų vasarą jis pasirodė MLB „Ateities žvaigždžių“ rungtynėse ir puikiai žaidė atstovaudamas Pasaulio talentų ekipai.

Šį sezoną atstovaudamas „Indianapolis Indians“ D.Neverauskas daugiau nei per aštuonis kėlinukus nebuvo leidęs varžovams pelnyti nė taško.