2015 08 01

Jaunieji Lietuvos sportininkai medaliais Tbilisyje nenudžiugino, geriausi – rusai

Šeštadienį Tbilisyje baigėsi tryliktasis Europos jaunimo olimpinis festivalis. Lietuvos delegacija medalių neiškovojo. Medalių lentelėje pirmauja Rusija, kuri surinko 37 medalius, aplenkę antroje vietoje likusius italus (24).
Lietuvos plaukikai
Lietuvos plaukikai / LTOK nuotr.

22 medalius iškovojo Prancūzijos sportininkai. Kitą festivalį organizuosiantys vengrai liko ketvirti su 23 medaliais. Prancūzai juos pranoko sidabro medaliais (5 ir 3).

Nustebino Slovėnijos delegacija, kuri užėmė penktąją vietą – 60 sportininkų iškovojo net 16 medalių. Šalyje gyvena vos 2 mln. žmonių ir slovėnai dažniausiai dominuoja žiemos sporto šakose.

Estai iškovojo vieną aukso medalį. Juo pasidabino plaukikas Zirkas Kregoras.

Latvija džiaugėsi trimis sidabro apdovanojimais. Visi jie buvo pasiekti lengvosios atletikos rungtyse – šuoliuose į tolį, ieties metime ir bėgime.

Lietuvai atstovavo 45 sportininkai, tačiau jiems medalių iškovoti nepavyko. Arti bronzos apdovanojimų buvo dziudo kovotojai Miglė Dudėnaitė, Donatas Sabonis ir Antanas Kmieliauskas. Lietuvos rinktinės kapitonė Agnė Jonkutė iškovojo ketvirtąsias kovas disko metime ir rutulio stūmime.

Mergina Lietuvos vėliavą nešė atidarymo ir uždarymo ceremonijose.

Medalius Lietuvos delegacijos iškovojo vienuolikoje festivalių ir tik iš pirmojo festivalio grįžo be apdovanojimų.

Daugiausia, net dešimt, apdovanojimų Lietuvos jaunimas 2011 m. parvežė iš Turkijos uostamiesčio Trabzono, kuriame visų spalvų medalius iškovojo Rūta Meilutytė, auksą laimėjo lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir krepšinio rinktinė, sidabras sužibo plaukiko Dano Rapšio, lengvaatletės Livetos Jasiūnaitės ir gimnasto Roberto Tvorogalo rankose, bronza pasipuošė lengvaatletis Povilas Dabašinskas bei dvi tenisininkės – Justina Mikulskytė ir Ugnė Paražinskaitė.

Tryliktame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje rungtyniavo apie 3,5 tūkst. 14-18 metų sportininkų iš 50 valstybių.