2011 02 07

Kęstutis Navickas penktą kartą iš eilės tapo Lietuvos badmintono čempionu

Kaunietis badmintonininkas Kęstutis Navickas penktą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu. Savaitgalį Kaune 49-ąjį kartą vykusiose pirmenybėse 27 metų sportininkas triumfavo nesulaukęs rimtesnio pasipriešinimo.
Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas / badminton.lt nuotr.

Finale K.Navickas 21:4, 21:10 įveikė vieną iš perspektyviausių šalies badmintonininkų tauragiškį Povilą Bartušį.

Trečioji vieta atiteko kitam Tauragės badmintono atstovui Ramūnui Stapušaičiui, kuris mažajame finale 21:12, 21:19 nugalėjo Edgarą Slušnį iš Kretingos rajono. R.Stapušaitis pusfinalyje žaidė su K.Navicku (11:21, 9:21), E.Slušnys – su P.Bartušiu (18:21, 21:18, 11:21).

Nuo 2004–ųjų metų K.Navickas Lietuvos čempionatuose ne tik nepralaimėjo nė vieno mačo – nepralaimėjo ir nė vieno seto. 2006 metais, kai K.Navickas pirmenybėse nedalyvavo, šalies čempiono vardas atiteko Aivarui Kvedarauskui. Visais kitais metais dominavo K.Navickas, nuo 2004–ųjų Lietuvos čempionatuose laimėdamas visus 27 mačus ir visus 54 setus.

Nuo 2007–ųjų, kai badmintono setai buvo pradėti žaisti iki 21, o ne 15 taškų, K.Navickas kiekvieną partiją Lietuvos čempionatuose laimi vidutiniškai 21:9, mačams vidutiniškai trunkant vos 20,2 minutes. Jau 15 setų iš eilės varžovams Lietuvos čempionatuose K.Navickas neleidžia pelnyti daugiau nei 11 taškų.

Pasaulio reitinge K.Navickas šiuo metu užiima 40-ąją vietą.

2011 m. Lietuvos čempionato moterų varžybose sensacijų taip pat nebūta. Tauragiškė Akvilė Stapušaitytė finale 21:10, 21:14 įveikė tradiciškai pagrindinę savo varžovę klaipėdietę Kristiną Dovydaitytę. Pusfinalyje A.Stapušaitytė 21:9, 21:14 nugalėjo Rasą Šulnienę (Kaunas), o K.Dovydaitytė rezultatu 21:10, 21:11 pranoko kitą klaipėdietę Gerdą Voitechovskają. Pastarajai atiteko trečioji vieta (mažasis finalas: 21:10, 21:14).

Vyrų dvejetų varžybose triumfavo K.Navicko ir E.Slušnio tandemas. Jie finale 19:21, 21:17, 21:16 įveikė P.Bartušio ir Alano Plavino dvejetą.

Moterų dvejetų turnyro finale klaipėdietės K.Dovydaitytė ir G.Voitechovskaja nugalėjo Liną Būraitę ir Oksaną Jaciuk. Geriausią šalies badmintonininkę A.Stapušaitytę su porininke Indre Starevičiūte pusfinalyje eliminavo būsimos čempionės.

Tiesa, A.Stapušaitytė atsigirebė mišrių dvejetų varžybose, kurių finale kartu su broliu Ramūnu 20:22, 21:13, 21:10 įveikė P.Bartušio ir I.Starevičiūtės porą. K.Navickas mišrių dvejetų varžybose nedalyvavo.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius