2014 09 04

Laura Asadauskaitė ir Gintarė Venčkauskaitė pateko į pasaulio čempionato finalą

Varšuvoje vykstančiame 2014 metų pasaulio čempionate moterys šiandien išsiaiškino finalo dalyves. Iš trijų lietuvaičių atrankos barjerą sėkmingai įveikė pasaulio čempionės titulą ginanti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Atrankos A grupėje pasaulio čempionė surinko 1069 taškus ir tarp 28 sportininkių užėmė antrąją vietą. Lietuvos atstovė fechtavimo rungtyje užėmė 5-ąją vietą, plaukimo – 18-ąją, o kombinuotoje bėgimo ir šaudymo – 9-ąją. Tiesa, net ir 9-oji vieta leido L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei bendrojoje savo grupės įskaitoje per paskutinę rungtį iš 6-osios vietos pakilti į 2-ąją.

G. Venčkauskaitė ir Lina Batulevičiūtė pateko į atrankos C grupę. Fechtavime Lina buvo 10-ta, Gintarė – 17-a, o plaukime jos užėmė, atitinkamai, 25 ir 19 vietas.

Prieš paskutinę rungtį bendrojoje grupės įskaitoje L. Batulevičiūtė buvo 20-ta, o G. Venčkauskaitė – 21-a. Kombinuotosios rungties metu G. Venčkauskaitei (1051 taškas galutinėje įskaitoje) pavyko šoktelėti į 10-ąją vietą grupėje, o L. Batulevičiūtė (1029) pakilo į 15-ąją poziciją.

Į finalą pateko po 8 geriausias atrankos grupių dalyves ir dar 12 sportininkių, tarp visų likusiųjų pademonstravusių geriausius rezultatus. Į pastarąją grupę ir pateko G. Venčkauskaitė, bendrojoje įskaitoje tarp visų atrankos varžybų dalyvių užėmusi 30-ąją vietą. L. Batulevičiūtė liko 41-a.

Ketvirtadienį Lenkijos sostinėje vyks vyrų atrankos varžybos, kuriose startuos 2013-ųjų pasaulio čempionas Justinas Kinderis ir Lukas Kontrimavičius.

Moterų varžybų finalas vyks penktadienį, o vyrų – šeštadienį. Pasaulio čempionatas sekmadienį baigsis mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius