Laura Asadauskaitė ir Lina Batulevičiūtė – Europos šiuolaikinės penkiakovės varžybų finale

Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė grįžo į Lietuvą su sidabro medaliu.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė grįžo į Lietuvą su sidabro medaliu.
Šaltinis: BNS
0

Sėkmingai Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų atrankoje startavo ir sekmadienį finale varžysis dvi Lietuvos sportininkės - 27-erių metų Laura Asadauskaitė ir 21-erių metų Lina Batulevičiūtė.

L. Asadauskaitė penktadienį A atrankos grupėje surinko 4080 taškų (be jojimo rungties) ir užėmė devintą vietą, o L. Batulevičiūtė su 4008 taškais buvo aštuoniolikta.

Per žingsnį nuo finalo liko aštuoniolikmetė Gintarė Venckauskaitė, kuri surinko 3892 taškus liko devyniolikta B atrankos grupėje. Jaunąją Lietuvos penkiakovininkę nuo finalo skyrė vos 44 taškai.

Sėkmingiausiai atrankos varžybose kovojo vengrė Sarlotta Kovacs, pasaulio ir Europos čempionė prancūzė Amelie Caze (4200 tšk.) bei vengrė Leila Gynesei (4132 taškai).

Moterų atrankos varžybose startavo 48 sportininkės, o į finalą pateko po aštuoniolika pajėgiausių abiejų grupių atlečių.

Šeštadienį vyrų varžybų finale varžysis vos vienas iš trijų atrankoje startavusių lietuvių – šešioliktą vietą su 4460 taškų A grupėje užėmęs Tomas Makarovas.

Justinas Kinderis A atrankos grupėje surinko 4372 taškus ir liko devynioliktas, o Pekino Olimpinių žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas su su 3820 taškų liko paskutinis 31-as B atrankos grupėje.

Vyrų kvalifikacinėse varžybose startavo 62-u atletai, o finale varžysis po aštuoniolika geriausių kiekvienos atrankos grupės sportininkų.

Po aštuonis geriausius Senojo žemyno atstovus užsitikrins kelialapius į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.