2014 06 07

Laura Asadauskaitė pasaulio taurės finale vėl sukūrė stebuklą – panaikino 82 sek. atsilikimą ir buvo antra

Lietuvė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė vėl pakilo ant prestižinių varžybų prizininkių pakylos. Mūsų valstybės sportininkė JAV Sarasotos mieste vykusiame pasaulio taurės finale užėmė antrąją vietą , nors prieš paskutinę rungtį Laura buvo atsilikusi 82 sek. nuo lyderės. Dėl apdovanojimo taip pat kovojusi buvusi Lietuvos pilietė, o dabar Rusijos sportininkė Donata Rimšaitė liko dešimta, nors prieš lemiamą rungtį buvo šešta.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šį kartą Laurai nesėkmingai klostėsi pirmosios rungtys: fechtavime ji užėmė 14 vietą, plaukime – 23, jojime – 20. Vis dėlto viską, tradiciškai, pataisė fantastiškas pasirodymas kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje.

Olimpinė čempionė distanciją įveikė per 12:33 min. ir nepaliko konkurentėms jokių vilčių. Tai leido Lietuvos atstovei pakilti į antrąją vietą. Iš viso L. Asadauskaitė-Zadneprovskienei finale surinko 1323 taškus.

Pasaulio taurę iškovojo lenkė Oktawia Nowacka (1337), o trečia liko kinė Qian Chen (1320).

Įspūdingas pasirodymas kombinuotoje rungtyje leido į pirmąjį dešimtuką pakilti kitai mūsų sportininkei – Karolinai Gužauskaitei. Fechtavime ji buvo 28-a, plaukime – 22-a, jojime – 12-a, bet paskutinėje rungtyje trasą įveikė per 12:47 min. ir nusileido tik L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei. Iš viso K. Gužauskaitė surinko 1281 tašką.

Trečioji mūsų atstovė – Lina Batulevičiūtė – bendroje įskitoje liko 17-a (1251 taškas). Linai geriausiai sekėsi jojimo rungtis, kurią ji užbaigė be klaidų ir surinko visus įmanomus 300 taškų. Fechtavime L. Batulevičiūtė buvo 17-a, plaukime – 27-a, o kombinuotoje rungtyje – 20-a.

Beje, prieš kombinuotąją rungtį varžybose labai tvirtai pirmavo vengrė Sarolta Kovacs. Artimiausios persekiotojos – O. Nowacka ir britė Kare French – nuo jos buvo atsilikusios 43 sekundes. Q. Chen startavo atsilikusi nuo vengrės 61 sek., o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – net 82 sek.! Tačiau lietuvė sugebėjo sėkmingai bėgti ir šaudyti bei ir vėl buvo tarp prizininkių.

Buvusi Lietuvos sportininkė, kuri su grausmais paliko šalies sporto padangę bei dabar atstovauja Rusijai, Donata Rimšaitė surinko 1274 taškus. Ji prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį buvo šešta ir svajojo apie medalius.