2016 05 16

Lietuvą garsina ir svarsčių kilnotojai: iš Europos čempionato – su 22 medaliais

Ne tik krepšiniu, koviniu sportu, plaukikais, tenisininkais, dviratininkais ar irkluotojais gali pasigirti Lietuva. Jau kurį laiką mūsų šalies vardą Europoje bei pasaulyje skanduoti verčia ir svarsčių kilnotojai. Vieni žymiausi jų – dvyniai Justas ir Julius Optai, spėję jau iškovoti ir Pasaulio auksą bei bronzą. Šįkart Europos pirmenybėse jie pasidabino sidabru.
Lietuvos svarsčių kilnotojų rinktinė Europos čempionate Gdynėje
J.Optas Europos svarsčių kilnojimo čempionate / Andriaus Kubiliaus nuotr.

Iš viso – 22 medaliai

Gegužės 11–15 d. Lenkijos Gdynėje vykęs Europos svarsčių kilnojimo čempionatas Lietuvos komandai buvo sėkmingas – iškovoti 22 medaliai.

Šįkart Lietuvos ekipą sudarė 18 sportininkų (trys vyrų bei po penkis jaunimo, veteranų ir mėgėjų grupių atstovus). Senojo žemyno varžyboms teisėjavo ir du tarptautinės klasės teisėjai lietuviai – Antanas Gricius (sportininkų treneris) ir Algirdas Navickas (Lietuvos rinktinės vadovas) – bei vyriausiasis varžybų teisėjas – Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas Rolandas Kubilius.

Sportininkus į priekį vedė vyr. komandos treneris – Alfonsas Špokas.

Mėgėjų grupėje – penki čempionai

Pirmieji savo jėgas Atvirajame Europos čempionate išmėgino mėgėjai, kurie varžėsi kilnodami 24 kg svarsčius.

Rimantas Inta (iki 73 kg), svarsčius išstūmęs 100 k. ir išrovęs 150 k., iškovojo Lietuvai pirmąjį aukso medalį. Dalyvaudamas ilgo ciklo rungtyje jis svarsčius iškėlė 61 k. ir užėmė II vietą.

Vytautas Kekys (iki 63 kg) ilgo ciklo rungtyje svarsčius išstūmė 53 k. ir taip užsitikrino auksą.

Jam nenusileido kolega Irmantas Bunkus (iki 68 kg), kuris ilgo ciklo rungtyje svarsčius išstūmė 67 k. ir tvirtai atsistojo ant nugalėtojo laiptelio.

Mėgėjų pasirodymą tęsė Matas Valantukevičius (iki 85 kg), kuris dvikovės rungtyje svarsčius išstūmęs 111 k. ir išrovęs 92 k., užėmė IV vietą.

Tomas Miežlaiškis (virš 95 kg) ilgo ciklo rungtyje svarsčius iškėlė 87 k. ir taip užsitikrino sau stipriausiojo vardą.

Mėgėjų grupės pasirodymą užbaigė Oresta Vaicekauskaitė (iki 63 kg), kuri 16 kg svarstį išrovė 149 k. ir tvirtai užsitikrino I vietą.

Pasaulio – auksas, Europos – sidabras

Lietuvių pasirodymą Europos čempionate tęsė profesionalai, kurie kilnojo 32 kg svarsčius.

Pernai triumfavęs Dubline vykusiame Pasaulio svarčių kilnojimo čempionate, šiose Europos pirmenybėse Justas Optas pasidabino sidabro medaliu.

Jaunimo grupės pasirodymą dvikovėje pradėjo Lukas Skikas (iki 63 kg). Atlikęs 42 stūmimų ir 60 rovimų, jis užėmė IV vietą, o suaugusiųjų grupėje su šiuo rezultatu iškovojo III vietą.

Pernai triumfavęs Dubline vykusiame Pasaulio svarčių kilnojimo čempionate Justas Optas (iki 78 kg) šįkart svarsčius išstūmė 72 k. ir išrovė 120 k. Toks rezultatas leido jam pasidabinti sidabro medaliu.

Ne ką prasčiau pasirodė ir pernai metų Pasaulio čempionato bronzos laimėtojas Julius Optas (iki 95 kg). Svarsčius išstūmęs 75 k. ir išrovęs 140 k., jis taip pat iškovojo antrąją vietą.

Broliai pernai ne tik lipo ant planetos pirmenybių nugalėtojų pakilos, bet ir didžiavosi pagerinę 32 kg svarsčių rovimo Lietuvos bei Pasaulio rekordus (jaunimo grupėje). Iš Batakių miestelio Tauragės rajone kilę dvyniai Pasaulio mėgėjų čempionų titulus pirmą kartą iškovojo ir 2014 m. Hamburge vykusiame čempionate.

Andriaus Kubiliaus nuotr./Lietuvos svarsčių kilnotojų rinktinė Europos čempionate Gdynėje

Ilgo ciklo rungtyje dalyvavęs Remigijus Šedys (iki 85 kg) svarsčius išstūmė 64 k.

Jaunimo grupės pasirodymą užbaigė Gabija Gintauskaitė (virš 68 kg), kuri 24 kg svarstį išrovė 99 k. ir, tik kelių taškų skirtumu pralaimėjusi priešininkei, užėmė II vietą.

Varžėsi ir veteranai

Suaugusiųjų grupės pasirodymą pradėjo Andrius Kubilius (iki 78 kg), kuris svarsčius išstūmęs 80 k. ir išrovęs 94 k., tvirtai užsitikrino III vietą.

Artūras Balnionis (iki 95 kg) užėmė IV vietą. Svarsčius jis išstūmė 118 k. ir išrovė 76 k.

Gintaras Žilinskas (virš 95 kg) svarsčius išstūmė 97 k., išrovė 145 k. ir su šiuo rezultatu taip pat liko ketvirtas.

Lietuvių pasirodymą Europos čempionate tęsė veteranų grupės atstovai, kurie pagal amžiaus grupes varžėsi kilnodami 12, 16 ir 24 kg svarsčius.

Dvikovės rungtyje pasirodęs Paulius Visockas (40-44 m., virš 85 kg) 24 kg svarsčius išstūmė 133 k., šrovė 160 k. ir iškovojo auksą.

Valerijus Dolgovas (60-64 m., virš 85 kg) 16 kg svarsčius išstūmė 119 k. ir išrovė 201 k. Pademonstravęs tokį rezultatą, jis liko trečias.

Ilgo ciklo rungtyje dalyvavęs Valdas Jankauskas (55-59 m., virš 85 kg) 24 kg svarsčius išstūmė 85 k. ir iškovojo čempiono vardą.

Kęstutis Kasparavičius (60-64 m., virš 85 kg) 16 kg svarsčius išstūmė 60 k. ir su šiuo rezultatu tenkinosi II vieta.

Estafetės rungtyje – treti

Varžybas vainikavo bene įdomiausia rungtis svarsčių kilnojimo sporte – estafetė. Šiai rungčiai buvo sudaryta jaunimo komanda, kurią sudarė 5 sportininkai: L.Skikas, R.Inta, Justas Optas, R.Šedys ir Julius Optas. Visi jie, pasikeisdami kas 3 min., kilnojo 32 kg svarsčius.

Lietuvos komanda šioje rungtyje surinko 171 tšk. ir užėmė III vietą.

LSKF prezidentas R.Kubilius džiaugiasi vis aukštesniais Lietuvos svarsčių kilnotojų rezultatais ir tikisi, kad ateityje jie tik gerės.

Atvirajame Europos svarsčių kilnojimo čempionate dalyvavo per 350 dalyvių iš 24 valstybių.