2009 01 16

Lietuvėms – auksas ir sidabras

Aukso medalį penktadienį Kinijos sostinėje prasidėjusio 2008-2009 metų sezono planetos dviračių treko taurės sprinto rungtyje iškovojo Simona Krupeckaitė, finale dukart (11,781 sek. bei 12,021 sek.) aplenkusi ukrainietę Liubovę Šuliką.
Kinijos sostinėje Pekine įvykusiame ketvirtajame 2008-2009 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų etape tris aukso bei vieną sidabro medalį iškovojo Simona Krupeckaitė.
Simona Krupeckaitė laimėjo tris aukso medalius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Bronzos medalis atiteko olandei Willi Kanis, kurie dvejuose važiavimuose iš trijų (12,108 sek. ir (12,096 sek.) įveikė varžybų šeimininkę Shuang Guo (12,473 sek.).

S.Krupeckaitė buvo greičiausia ir šios rungties atrankos varžybose (11,304 sek.), o Gintarė Gaivenytė tarp 26 rungties dalyvių buvo 20-a (12,303 sek.).

Bendrojoje šios rungties sezono įskaitoje (po 4 etapų iš 5) S.Krupeckaitė su 24 taškais užima antrąją vietą, o G.Gaivenytė (2 tšk.) tarp 28-ių bent tašką iškovojusių dviratininkių yra 24-a.

Sezono rungties lyderės pozicijoje su 30 taškų – ukrainietė L.Šulika, o trečiąją vietą su 23 įskaitiniais taškais užima Kinijos dviratininkė Lulu Zheng.

„Scanpix“ nuotr./Vilija Sereikaitė Pekino olimpinėse žaidynėse
„Scanpix“ nuotr./Vilija Sereikaitė

Sidabro medalį 3 km asmeninių persekiojimo moterų lenktynių rungtyje penktadienį iškovojo Vilija Sereikaitė (3:37,661 sek.), finale pralaimėjusi Naujosios Zelandijos atstovei Alison Shanks  (3:30,685 sek.).

Bronzos medalis šioje rungtyje atiteko ukrainietei Svetlanai Galiuk (3:51,892 sek.), kuri lenktynėse dėl trečiosios vietos aplenkė rusė Jeleną Čalych (3:42,360 sek.).

Bendrojoje įskaitoje V.Sereikaitė su 22 taškais pirmauja šios rungties sezono bendrojoje įskaitoje, lenkianti britę Tarą Whitten (18 tšk.) ir australę Josephinę Tomič (16 taškų).

Moterų skrečo (40 ratų – 10 km) rungtyje penktadienį Svetlana Paulikaitė tarp 23 dalyvių užėmė 21-ąją vietą.