2010 03 01

Lietuviai Latvijos šaudymo iš lanko čempionate gerino rekordus, skynė medalius

Kekavos miestelyje, Latvijoje, vyko šaudymo iš lanko Latvijos čempionatas. Čempionate buvo šaudoma olimpiniais, skriemuliniais ir tradiciniais lankais. Latvijos lankininkams svarbiausiose metų varžybose varžėsi ir sportininkai iš Suomijos, Estijos bei Lietuvos.
Lietuvio V.Šigausko (viduryje) paleistos strėlės lėkė tiksliausiai
Lietuvio V.Šigausko (viduryje) paleistos strėlės lėkė tiksliausiai / Organizatorių nuotr.

Lietuvai varžybose atstovavo aštuoniolika sportininkų iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių šaudymo iš lanko sporto klubų, rašoma pranešime spaudai.

Mūsų šalies sportininkai į Lietuvą parsivežė vieną pirmos, keturis antros ir du trečios vietos medalius. Varžybose sportininkams reikėjo iššauti po 120 šūvių (60 iš 25 metrų ir 60 iš 18 metrų).

Puikių rezultatų šiose varžybose pasiekė Kauno šaudymo iš lanko asociacijos (KŠLA) sportininkas didmeistris Vladas Šigauskas. Jis tapo šaudymo iš lanko Latvijos čempionato pirmos vietos nugalėtoju skriemulinių lankų vyrų grupėje (1180 taškų).

V.Šigauskas, šaudydamas iš 18 metrų atstumo, surinko 593 taškus iš 600 galimų ir pagerino 18 metrų Lietuvos rekordą.

Jelena Babinina iš KŠLA su 1147 taškais iš 1200 galimų užėmė antrą vietą skriemulinių lankų moterų grupėje. Ji taip pat dviem taškais pagerino Lietuvos rekordą šaudant iš 25 metrų (576 taškai).

Vilniaus lankininkų sporto klubo atstovė Inga Kizeliauskaitė iškovojo antrą vietą šaudydama olimpiniu lanku (1113 taškų).

Olimpinių lankų jaunių grupėje KŠLA sportininkas Tadas Staškevičius iškovojo antrą, o Mindaugas Rastenis trečią vietą.

Olimpinių lankų jaunučių grupėje šaulys iš KŠLA Lukas Lipkevičius iškovojo antrą vietą. Trečia vieta atiteko taip pat KŠLA lankininkui Tomui Katalynui.

Šios varžybos Lietuvos sportininkams buvo gera treniruotė prieš Europos čempionatą, kuris po dviejų savaičių įvyks Kroatijoje Porečo mieste.