Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvio beveik iškovotą geriausio oro balionų piloto titulą konkurentai atidavė britui

Oro balionų varžybos
15min.lt nuotr. / Oro balionų varžybos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionatas, kurį laimėjęs atrodė marijampolietis Rokas Kostiuškevičius, baigėsi kelių valandų trileriu. Galiausiai paaiškėjo, kad nugalėtojo laurai atitenka ne jam, o britui Dominicui Barefordui. Prancūzijos Viši mieste surengto antrojo čempionato rezultatus pakeitė keli protestai dėl vienos iš užduočių.

Vėlų penktadienio vakarą, po paskutinio – devinto – skrydžio, buvo paskelbta, kad pirmoje vietoje lieka jau anksčiau iki jos užkopęs R.Kostiuškevičius. Nors paskutinėje užduotyje jo rezultatas buvo tik ketvirtas, per visas 28 užduotis surinktų taškų pakako užsitikrinti nugalėtojo titului.

Oficialioje rezultatų lentelėje buvo nurodyta, kad marijampolietis surinko 21 128 taškus iš 28 000 galimų. Antroje vietoje likusį D.Barefordą jis aplenkė mažiau nei 200 taškų (20 942 taškai). Triskart po maksimalų taškų skaičių – 1 000 – atskirose užduotyse surinkęs prancūzas Clement’as Seigeot su 20 229 taškų gimtojoje šalyje vykusiame čempionate liko trečias.

Bet sekmadienio rytą, likus kelioms valandoms iki apdovanojimų ceremonijos, įtampa pasiekė aukščiausią tašką – vienas po kito pasipylė pilotų protestai dėl vienos iš užduočių. Dar per antrą skrydį sportininkams buvo nurodyta kaip įmanoma ilgiau išsilaikyti tam tikroje teritorijoje. Kitaip tariant, jie turėjo pagauti kaip įmanoma lėtesnį vėją, kad neišskristų iš šios zonos.

Pagal pirminį skaičiavimą, geriausią rezultatą pasiekė brazilas. Tačiau kai kurie pilotai (iš pradžių – danas, paskui – prancūzė) iškart ėmė piktintis dėl užduoties netikslumo. Prieš pat skrydį jiems pateiktas atspausdintas žemėlapis nesutapo su tuo, kuris buvo paskelbtas tinklalapyje ir pagal kurį buvo skaičiuojami rezultatai, todėl nebuvo aišku, ar minėtą teritoriją ribojantys keliai patenka į įskaitinę zoną. Tarptautinė žiuri jau po skrydžio patikslino užduotį. Perskaičiavus paaiškėjo, kad geriausią rezultatą pasiekė vilnietis Laurynas Komža, iki tol su keliais kitais pilotais dalijęsis ketvirtą vietą, trečia tapo dar viena lietuvė Agnė Simonavičiūtė. 11 taškų praradęs R.Kostiuškevičiaus užduotyje iš 10 vietos smuktelėjo į 12.

Pamatęs, kad čempiono titulas slysta iš rankų, jis suskubo užprotestuoti tos pačios užduoties rezultatus, tik remdamasis kitu motyvu – kad po skrydžio negalima keisti jokių duomenų, pateiktų prieš skrydį, bet žiuri jo skundą atmetė.

Apdovanojimų ceremonija buvo suplanuota šeštadienio vidurdienį, bet įvyko gerokai vėliau – varžybų dalyviams ir pareigūnams teko palūkėti, kol žiuri priims galutinį verdiktą. Po jo paaiškėjo, kad pirmą vietą užėmė D.Barefordas (20 976 taškai), antrą – R.Kostiuškevičius (20 819 taškų). Prancūzas C.Seigeot, kurio tautietė Laure de Coligny parašė bent porą protestų, liko toje pačioje trečioje vietoje (20 197).

Nors kitiems lietuviams rezultatų perskaičiavimas padovanojo papildomų taškų, abu liko tose pačiose vietose: L.Komža – 10-oje, kaunietė Agnė Simonavičiūtė – 14-oje.

Iš viso čempionate varžėsi 31 oreivis iš 15 šalių – ne vien Europos valstybių, bet ir tolimųjų Australijos, Brazilijos bei Japonijos. Daugiau nei lietuvių buvo tik šeimininkų prancūzų ir austrų – po keturis pilotus. Po tris atstovus taip pat atsiuntė Vokietija ir Rusija. Pagal taisykles, jaunimo čempionate galėjo startuoti ne vyresni kaip 26 metų pilotai.

R.Kostiuškevičius buvo laimėjęs pirmąjį jaunimo karšto oro balionų čempionatą, kuris prieš dvejus metus vyko Marijampolėje.

Oficialius čempionato rezultatus galima rasti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką