2016 08 04

Lietuvos beisbolininkų triumfas: jaunimo rinktinė iškovojo trečią vietą Europoje!

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) beisbolo rinktinė Europos beisbolo jaunimo čempionate užėmė trečią vietą! Kovoje dėl bronzos medalių puikiai sužaidę lietuviai 11:3 palaužė Izraelio rinktinę, atsirevanšuodami jai už pralaimėjimą 7:15 grupės turnyre.
Lietuvos jaunimo beisbolo rinktinė
Lietuvos jaunimo beisbolo rinktinė / Ugniaus Antanavičiaus nuotr.

Rungtynės prasidėjo trečią valandą Lietuvos laiku. Lietuviai puolė pirmi. Pirmasis puolimas mūsų šalies komandai nesusiklostė sėkmingai – visi trys atmušėjai buvo greitai išmušti izraeliečiams laiku grąžinus kamuolį į pirmą bazę.

Gynyboje metiku žaisti stojo Gytis Morkūnas. Pirmajame kėlinyje lietuviai praleido vieną tašką ir rezultatas tapo 0:1.

Antrajame kėlinyje lietuviams iki taškų pritrūko labai nedaug, bet izraeliečiams vienos atakos metu išmušus du Lietuvos rinktinės žaidėjams taškų kraičio papildyti vėl nepavyko. Tačiau gynyba šį kartą suveikė gerai ir izraeliečiai taškų taip pat nepelnė.

Trečiajame kėlinyje taškai vėl nebuvo pelnyti. Gynyboje po klaidos stengiantis išmušti trečioje bazėje esantį žaidėją šis pasiekė namus ir izraeliečiai pelnė antrąjį tašką. Visgi lietuviai pasiduoti neketino.

Ketvirtasis kėlinys pasibaigė sausai abiem komandoms. Užtat penktasis kėlinys buvo sėkmingas lietuviams – Pauliui Nenartavičiui ir Matui Sirgedui po sėkmingų atmušimų pavyko apibėgti visas bazes, o vėliau komanda patikimai gynėsi ir rezultatas tapo 2:2.

Šeštajame kėlinyje užpulti lietuviams nepasisekė, o gynyboje po sėkmingo izraeliečių mušėjo atmušimo buvo praleistas taškas. Po 6 kėlinių lietuviai atsiliko 2:3.

Ugniaus Antanavičiaus nuotr./Lietuvos rinktinės atsivežta trispalvė

Užtat sėkmingai lietuviams susiklostė septintasis kėlinys. Po įspūdingo Kęsto Vilimo smūgio namų bazę pasiekė Robertas Vilimas ir Arnas Aukštuolis, o kitoje atakoje namų bazėje atsidūrė ir pats K.Vilimas. O po grubios izraeliečių klaidos gaudant kamuolį buvo pelnyti ir dar du taškai. Juos pelnė Marius Balandis ir puikų smūgį, po kurio perdavinėdami kamuolį izraeliečiai suklydo, atlikęs atmušėjas Justinas Račkauskas. Įkvėpti puolimo lietuviai ir gynėsi puikiai – izraeliečiams nepavyko užsiimti nei vienos bazės.

Aštuntasis kėlinys lietuviams vėl buvo puikus. Ramiai žaisdama komanda užėmė visas bazes, o tada K.Vilimas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį už aikštelės ribų. Tai reiškė, kad komanda vienos atakos metu pelnė 4 taškus ir buvo padarytas „didysis kirtis“ – labai retas beisbole pasiekimas. O gynyba vėl veikė kaip šveicariškas laikrodis ir izraeliečiai antrąjį kėlinį iš eilės neužsiėmė nei vienos bazės.

Devintajame kėlinyje taškų pelnyti nepavyko, bet tai jau nieko nebereiškė. Dar kartą puikiai apsigynę lietuviai triumfavo. Iškovota trečia vieta – puikus pasiekimas Lietuvos beisbolui.

Komandos treneris V.Neverauskas po rungtynių sakė, kad pergalę lėmė sėkmingas metiko G.Morkūno žaidimas ir Izraelio rinktinės nuovargis.

Ugniaus Antanavičiaus nuotr./Lietuvos beisbolo rinktinės treneris Virmidas Neverauskas

„Metikas susitvarkė puikiai. Kuo toliau, tuo geriau jis žaidė. Daug lėmė ir izraeliečių nuovargis. Jie vakar turėjo sunkias rungtynes, labai norėjo patekti į finalą. Jie neturėjo lygiaverčių atsarginių, tad šiandien jau buvo pavargę. To ir tikėjausi. Izraeliečiai buvo palankiausias varžovas. Mes žinojome, ką jie daro. Taip pat mums padėjo, kad izraeliečių startinis metikas jautė nuovargį ir mes sėkmingai jį mušėme“, – sakė V.Neverauskas.

Taip pat V.Neverauskas išskyrė K.Vilimą, kurio du ypač sėkmingi smūgiai leido komandai pelnyti net šešis taškus. Trenerio teigimu, K.Vilimas laiku įsiklausė į jo patarimą mušti kitaip, „atsidarant“, tai yra, mušant pasisukant visu kūnu.

Pasak V.Neverausko, dar geriau pasirodyti turnyre būtų padėję papildomos treniruotės – komanda kartu susirinko tik prieš turnyrą. Tačiau jis džiaugėsi, kad žaidimas turnyro metu vis gerėjo.

Vienas pagrindinių pergalės kalvių tapęs G.Morkūnas, kurio tikslūs metimai varė į neviltį Izraelio rinktinę ir kuris sugebėjo metiku ypač sėkmingai žaisti visus devynis kėlinius, po rungtynių sakė, kad žaisti be keitimų nesitikėjo, bet nesijaučia pavargęs ir galėtų žaisti ir toliau.

„Net sunku žodžiais nusakyti, kaip jaučiuosi. Labai geros varžybos, labai geras jausmas ant kalnelio buvo. Pavargti nepavargau, adrenalinas tiesiog užplūdo. Net neturiu žodžių, kaip apsakyti šitą pergalę. Labai geras jausmas išties. Esu labai laimingas“, – sakė metikas.

K.Vilimas po rungtynių sakė, kad toks kamuolio išmušimas už aikštelės ribų oficialiose rungtynėse yra pirmas jo karjeroje.

Ugniaus Antanavičiaus nuotr./Kęstas Vilimas

„Treneris laiku man patarė „atsidaryti“ anksčiau ir „įkaliau“. Mušdamas tikrai nesitikėjau, kad kamuoliukas skries taip toliau, bet pavyko. Labai užvedė ir komandos draugai, skandavę mane palaikančią skanduotę“, – sakė K.Vilimas.

Turnyro finale ketvirtadienio vakare Ukraina susirems su Rusija.

1. Gytis Morkūnas, 17 metų, metikas

2. Ugnius Čepelionis, 16 metų, gaudytojas

3. Romantas Trumpa, 17 metų, išorinės aikštės gynėjas

4. Mindaugas Strimaitis, 16 metų, vidinės aikštės gynėjas