2010 12 07

Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionas Saulius Ambrulevičius įvykdė ISU reikalavimus

Dortmunde (Vokietija) vykusiose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose "NRW Trophy" vyrų vienetų rungtyje Lietuvos čempionas Saulius Ambrulevičius (trenerė Eglė Kliučakienė) surinko 81,12 balo ir užėmė 23-ą vietą tarp 27-ių dalyvių.
S.Ambrulevičius aplenkė 8 varžovus
Saulius Ambrulevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po trumposios programos Lietuvos čiuožėjas su 45,36 balo buvo 18-as.

Šiose varžybose S. Ambrulevičius įvykdė Tarptautinės čiuožimo sąjungos keliamus kvalifikacinius reikalavimus abiejose programose už techniką surinkęs atininkamai 21,11 taško (kvalifikacinis normatyvas - 20,00 taškų) trumpojoje ir 36,5 taško (kvalifikacinis normatyvas - 35,00 taškai) laisvojoje programoje. Lietuvis įgijo teisę dalyvauti atrankos į 2011 m. Europos čempionatą varžybose, vyksiančiose Berne (Šveicarija) ir atrankos į 2011 m. pasaulio čempionatą varžybose, vyksiančiose Tokijuje (Japonija).

Vyrų varžybas laimėjo belgas Jorikas Hendrickxas (130,52 balo), aplenkęs prizininkais tapusius rusą Ivaną Tretjakovą (125,57 balo) bei čeką Pavelą Kaską (124,87 balo).

Jaunimo amžiaus grupėje Lietuvos jaunimo čempionė Rimgailė Meškaitė (tren. Loreta Vitkauskienė) surinko 88,33 balo ir užėmė 20-ą vietą, o Arijana Altaravičiūtė su 84,66 balo buvo 22-a tarp 30-ties dalyvių.

Nugalėtoja tapo rusė Aleksandra Dejeva (128,96 balo), antra liko suomė Timila Shrestha (119,84 balo), trečia - vokietė Jessica Fuessinger (111,72 balo).

Jaunučių grupėje Deividas Kizala (tren. L. Vitkauskienė) surinko 78,81 balo bei užėmė 5-ą vietą tarp 12 vaikinų, nors ir trumpojoje, ir laisvojoje programoje buvo ketvirtas.

Nugalėtoju tapo rusas Aleksandras Samarinas (113,82 balo), aplenkęs tėvynainį Dmitrijų Michailovą (110,89 balo) bei šveicarą Nicolą Todeschinį (82,07 balo).

Lietuvos jaunąjį čiuožėją taip pat aplenkė ketvirtojoje pozicijoje likęs ukrainietis Ivanas Pavlovas (81,00 balo).