2009 08 16

Lietuvos kanojininkams – pasaulio čempionato auksas

Halifakse (Kanada) pasibaigusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate lietuviai sekmadienį pelnė du medalius.
R.Labuckas (kairėje) ir T.Gadeikis pasaulio čempionais tapo dviviečių kanojų 200 m sprinto rungtyje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tauriausiais – aukso – apdovanojimais sekmadienį pasipuošė 25-erių Raimundas Labuckas ir bendraamžis Tomas Gadeikis. Mūsiškiai nepralenkiami buvo dviviečių kanojų 200 metrų sprinto rungtyje, nuotolį įveikę per 36,433 sek.

0,320 sek. nuo R.Labucko ir T.Gadeikio atsilikę rusai Jevgenijus Ignatovas ir Ivanas Štylas iškovojo  sidabrą, o bronza atiteko vokiečiams Stefanui Holtzui ir Robertui Nuckui (37,085 sek.).

Antrąjį – bronzos – apdovanojimą Lietuvai sekmadienį pelnė 23 metų Jevgenijus Šuklinas, vienviečių kanojų 200 m sprinto rungtyje sugaišęs 39,978 sek. Nugalėtojo laurai čia atiteko Valentinui Demjanenkai (39,048 sek.) iš Azerbaidžano, o bronza pasipuošė rusas Nikolajus Lipkinas (39,234 sek.).

R.Labuckas ir T.Gadeikis vakar per žingsnį nuo medalių liko ir dviviečių kanojų 500 m distancijoje. 1 min. 43,321 sek. rungtyje sugaišę mūsiškiai užėmė ketvirtą vietą. Nuo bronzą iškovojusių azerbaidžaniečių Sergejaus Bezuglijaus ir Maksimo Prokopenkos jie atsiliko 0,661 sek.

500 m distancijos finale vienviete kanoja sekmadienį varžėsi ir J.Šuklinas. Čia jis liko šeštas (1 min. 51,771 sek.).

Tuo tarpu vienviečių baidarių finale 200 m distancijoje plaukdamas Egidijus Balčiūnas finišavo paskutinis – devintas (37,053 sek.).