2009 09 21

Lietuvos kariškiai pasaulio orientavimosi sporto čempionate iškovojo tris sidabro medalius

Rugsėjo 14–20 d. Viru (Estija) vykusiame 42-ajame pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionate Lietuvos kariuomenės orientavimosi sporto rinktinė iškovojo tris sidabro medalius, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos atstovės sidabro medalį iškovojo komandinėse moterų varžybos
Lietuvos atstovės sidabro medalį iškovojo komandinėse moterų varžybose / Mil.ee/orienteering nuotr.
Temos: 2 Medalis Sidabras

Čempionate asmeninėse moterų varžybose Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karė savanorė eilinė Sandra Paužaitė užėmė antrąją vietą, nusileidusi tik Rusijos atstovei Julijai Novikovai. Trečia liko Suomijos atstovė Riika Timperi.

Mil.ee/orienteering nuotr./Lietuvos atstovės sidabro medalį iškovojo komandinėse moterų varžybos
Lietuvos atstovės sidabrą iškovojo komandinėse moterų varžybos

Tik paskutinę akimirką aukso medaliai išsprūdo komandinėse moterų varžybose – visą laiką pirmavusi Lietuvos komanda (grandinė Vilma Rudzinskaitė, eilinės Sandra Paužaitė, Ieva Sargautytė ir Indrė Valaitė) tik varžybų pabaigoje 17 sek. nusileido Rusijos atstovėms (5 val. 16 min. 00 sek.).

Mil.ee/orienteering nuotr./Lietuvos atstovės (iš kairės eilinės I.Sargautytė, I.Valaitė ir S.Paužaitė) sidabro medalį iškovojo estafečių varžybose
Eilinės (iš kairės) I.Sargautytė, I.Valaitė ir S.Paužaitė džiaugiasi sidabro medaliu estafečių varžybose

Atkakli kova vyko ir estafečių varžybose, kur ir vėl fortūna nusisuko nuo moterų komandos (eilinės I.Sargautytė, I.Valaitė ir S.Paužaitė). Po sėkmingo starto tik paskutiniuose distancijos metruose Lietuvos kariuomenės atstovės nusileido Latvijos komandai.

Sėkmingai čempionate pasirodė ir jauna bei perspektyvi Lietuvos kariuomenės vyrų komanda (vyresnysis leitenantas Donatas Stulgys, grandinis Darius Sadeckas, eiliniai Donatas Mickus, Vilius Aleliūnas ir Giedrius Sabaliauskas) komandinėse varžybose vos per žingsnį atsidūrusi nuo apdovanojimų pakylos – iškovojo ketvirtąją vietą (7 val. 55 min. 13 sek.).

Garbingai vyrų komanda (grandinis Darius Sadeckas ir eiliniai  Vilius Aleliūnas ir Simonas Kruopšta) kovėsi ir estafečių varžybose, kai visą laiką pirmaudama po pirmojo etapo vėliau nusileido tik keturioms komandoms ir iškovojo aukštą penktąją vietą.
Lietuvai atstovaujančią rinktinę sudarė daugiau kaip dešimt sportininkų, kurių didžioji dalis – KASP kariai.
42-ajame pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionate dalyvavo apie 300 dalyvių iš 26 pasaulio šalių.

41-asis šios sporto šakos kariškių čempionatas pernai vyko Alytuje. Pasaulio kariškių sporto čempionatus organizuoja Tarptautinė kariškių sporto taryba (CISM).