2014 07 07

Lietuvos komanda Pasaulio orientavimosi sporto čempionate iškovojo 9 vietą

Pirmadienį mišriomis sprinto estafečių varžybomis Trento istoriniame senamiestyje (Italija) tęsėsi Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
Orientavimosi varžybos
Orientavimosi varžybos / Donato Lazausko nuotr.

Varžybose startavo 34 komandos, sudarytos iš moterų ir vyrų. Moterys turėjo įveikti 3,9 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasą, o vyrai – 4,5 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasą. Lietuvos komanda, kurią sudarė Gabija Ražaitytė, Jonas Vytautas Gvildys, Vilius Aleliūnas ir Teklė Emilija Gvildytė, nuo nugalėtojų atsiliko 2 min 40 sek. ir užėmė aukštą 9 vietą.

Po atkaklios kovos pasaulio čempione tapo Šveicarijos komanda, kurią sudarė Rahel Friederich, Martin Hubmann, Matthias Kyburz bei sprinto pasaulio čempionė Judith Wyder. Šveicarai distanciją įveikė per 59 min. 04 sek. ir tik 3 sek. aplenkė antroje vietoje likusius Danijos atstovus (Emma Klingenberg, Tue Lassen, Soren Bobach, Maja Moeller Alm). Trečiąją vietą užėmė Rusijos komanda (Anastasiya Tikhonova, Gleb Tikhonov, Andrey Khramov, Galina Vinogradova), nugalėtojams pralaimėjusi 11 sek.

Mišrios estafečių varžybos į pasaulio čempionato programą buvo įtrauktos pirmą kartą.

Antradienį čempionate numatyta poilsio diena, o varžybos tęsis trečiadienį ilgos trasos varžybomis, kurios vyks Lavarone apylinkėse.