2010 12 30

Lietuvos konkūrų žiemos čempionate – favorito Beno Gutkausko pergalė

Sporto klubo „Audruvis“ manieže Ziniūnuose (Joniškio raj.) trečiadienį prasidėjo atvirasis Lietuvos konkūrų žiemos čempionatas. Pirmąją čempionato dieną labiausiai intrigavo „TOP-20“ konkūras, kuriame varžėsi geriausi šių metų šalies raiteliai.
B.Gutkauskas vienas geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje
B.Gutkauskas vienas geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje / LŽSS nuotr.

Šio konkūro nugalėtoju tapo favoritas Benas Gutkauskas, kuris tvirtai pirmavo ir bendroje 2010 metų geriausių Lietuvos raitelių įskaitoje, užima aukštą 141-ąją vietą Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) „Rolex“ pasaulio reitinge.

B. Gutkauskas su žirgu „Twister Duverfat“ vienintelis be baudos taškų įveikė kliūčių, kurių aukštis siekė 135 cm, ruožą.

Antrąją vietą „TOP-20“ konkūre užėmė raitelis Stasys Jasas su žirgu „Luitas“, trečiąją – Aleksas Seilius su „Fiatu“.

„Nebuvo taip paprasta, kaip galėtų atrodyti iš šalies. Maršrutą reikėjo įveikti labai techniškai, nes kliūtys buvo išdėstytos sumaniai“,– sakė B. Gutkauskas.

Pirmąją žiemos čempionato dieną vyko dar keli konkūrai, kuriuose kova buvo atkaklesnė. Jaunų 6–7 metų žirgų konkūro nugalėtoju tapo B. Gutkausko pusbrolis Danielius Gutkauskas (su žirgu „Post Scriptum“), vos 2 sekundėmis aplenkęs antrojoje vietoje likusį S. Jaso ir „Marso“ duetą.

O jaunių stiliaus konkūre įtempta kova dėl pergalės užsimezgė tarp brolių, „Audruvio“ sporto klubo narių – aštuoniolikmečio Mato ir 15–mečio Kristupo Petraičių. Vyresnysis brolis įrodė savo pranašumą – jis nugalėjo surinkęs vos 0,6 taško daugiau.

K. Petraitis pirmąją varžybų dieną vis dėlto taip pat iškovojo pergalę. Palaikomas vietos žiūrovų jis nugalėjo jaunučių (iki 16 metų) stiliaus konkūre.

Ketvirtadienį prasidėjo antroji žiemos čempionato diena – jos metu paaiškės, kam atiteks pirmojo žiemos čempionato etapo pagrindinė taurė.