2011 06 22

Lietuvos lankininkai trejose varžybose pagerino penkis šalies rekordus

Šį savaitgalį Lietuvos lankininkai sėkmingai pasirodė varžybose Vilniuje, Rygoje ir Varšuvoje: užfiksuoti 5 nauji Lietuvos rekordai, o Latvijos ir Lenkijos sostinėse iškovoti keturi trofėjai.
Lankininkų varžybos
Lankininkų varžybos / Dalyvių nuotr.

Vilniuje vyko varžybos, skirtos Olimpinei dienai paminėti. Bendroje vyrų ir moterų olimpinių lankų grupėje stipriausia buvo vienintelė mergina Miglė Petruškevičiūtė, finale įveikusi Gytenį Janušą.

Trečiąją vietą užėmė Povilas Paukštė, o ketvirtąja pozicija turėjo tenkintis Vladas Šakauskas.

Skriemulinių lankų grupėje triumfavo Vilniaus „Sietyno“ sporto mokyklos auklėtinis Vilnius Švedas, užfiksavęs naujus jaunimo Lietuvos rekordus tiek kvalifikacijoje, tiek atkrintamosiose varžybose. Jis finale įveikė patyrusį šaulį Sigitą Miškinį. Mažajame finale kovojo taip pat patyrę lankininkai – Jonas Ivancevičius ir Petras Dagys. Bronzą pelnė J.Ivancevičius.

Paprastaisiais ir tradiciniais lankais šaudantys sportininkai kartu su pradedančiaisiais, šaudančiais olimpiniais lankais, taip pat kovojo bendroje vyrų ir moterų grupėje. Stipriausias buvo vilnietis Nerijus Švedas, antras liko Mindaugas Junevičius, trečia – Milda Tracevskienė.

Kita grupė lankininkų Lietuvos garbę gynė Latvijoje, Rygos miesto taurės varžybose.

Rygos miesto savivaldybė suteikė puikią galimybę šaudymui iš lanko grįžti į miesto centrą – į „Daugavos“ stadioną, kuriame paskutinį kartą strėlės į taikinius smigo 1976 metais. Iki šiol lankininkai varžybas rengdavo savo treniruočių aikštėje netoli Jūrmalos. Puikiai organizuotos varžybos sulaukė teigiamų dalyvių atsiliepimų, todėl tikimasi, kad varžybos miesto centre bus rengiamos dar ne kartą. Lietuviai varžėsi olimpinių ir skriemulinių lankų vyrų grupėse bei iškovojo puikias pergales.

Olimpinių lankų vyrų grupėje sau lygių neturėjo kaunietis Arvydas Čepulionis, iš pradžių nugalėjęs kvalifikacijoje, o po to ir visose dvikovose. Finale jis nugalėjo Estijos atstovą Paulo Santosą, bronza atiteko kitam estui Jaanui Lottui. Kitas Lietuvos atstovas Ignas Morkeliūnas užėmė devintąją vietą.

Skriemulinių lankų vyrų grupėje Rygos miesto taurę iškovojo vilnietis Valerijus Denisovas, taip pat buvęs stipriausias kvalifikacijoje, vėliau įtikinamais rezultatais nugalėjęs visus varžovus. Antrojoje vietoje liko latvis Viktoras Avsiukas, o trečias liko Latvijos sportininkas Pavelas Šatrava.

Tuo metu Lietuvos rinktinė, besiruošianti dalyvauti pasaulio šaudymo iš lanko čempionate Italijoje (liepos 3–10 d.), savo jėgas išbandė Varšuvoje vykusiame Irenos Šydlovskos atminimo taurės turnyre.

Puikius rezultatus demonstravo skriemuliniais lankais šaudantys kauniečiai Vladas Šigauskas ir Jelena Babinina.

V.Šigauskas kvalifikacijoje užėmė antrąją vietą. Dvikovose lietuvis suklupo tik pusfinalyje, kuriame pralaimėjo ukrainiečiui Vadimui Golovko, kurį po to įveikė ir varžybų nugalėtoju tapo kitas ukrainietis Dmytro Lvovskis. Mažajame finale V.Šigauskas nugalėjo dar vieną ukrainietį Konstantiną Šolnyjų.

Kitas Lietuvos atstovas Mindaugas Baranauskas iš kovos pasitraukė ketvirtfinalyje, prieš tai kvalifikacijoje užfiksavęs naują Lietuvos senjorų rekordą.

Skriemulinių lankų moterų grupėje Jelena Babinina kvalifikacijoje buvo septinta, kartu užfiksavusi ir naują Lietuvos rekordą. Dvikovose ji taip pat patyrė pralaimėjimą pusfinalyje, tačiau tai nesutrukdė lietuvei sėkmingai pasirodyti mažajame finale, kuriame ji įveikė lenkę Magadaleną Zarzycką. Varžybų nugalėtoja tapo ukrainietė Dina Kuricyna, sidabras atiteko Marinai Tairovai, pusfinalyje įveikusiai J.Babininą.

Olimpinių lankų jaunių grupėje šaudė kauniečiai Lukas Lipkevičius ir Lukas Gataveckas. L.Lipkevičius kvalifikacijoje užėmė 11-ąją vietą ir iš varžybų pasitraukė ketvirtfinalyje, o L.Gataveckas, kvalifikacijoje parodęs 12-ą rezultatą, pralaimėjo aštuntfinalyje.

Olimpinių lankų merginų grupėje vilnietė Gerda Pociūnaitė kvalifikacijoje užfiksavo naują Lietuvos merginų rekordą šaudant iš 60 m atstumo. Po kvalifikacijos ji užėmė 12-ąją vietą ir aštuntfinalyje pasitraukė iš tolesnės kovos.

Olimpinių lankų moterų grupėje kovojo Inga Kizeliauskaitė, kuri kvalifikacijoje buvo šešiolikta, o olimpinių lankų vyrų grupėje šaudę Kęstutis Timinskas ir Ugnius Timinskas kvalifikacijoje užėmė atitinkamai 30-ąją bei 34-ąją vietas. Visi trys sportininkai nepateko į stipriausiųjų šešioliktuką.

I.Šydlovska 1972 metų Miunchene vykusiose olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį. Turnyras jos atminimui Varšuvoje šiemet buvo surengtas jau 28 kartą ir sulaukė dalyvių ne tik iš Lenkijos, bet taip pat iš Anglijos, Ukrainos ir Lietuvos. Iš viso varžybose Lenkijos sostinėje dalyvavo daugiau nei 200 lankininkų.