2010 04 23

Lietuvos ledo ritulininkai pralaimėjo ir olandams

Tilburge (Olandija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio I diviziono A grupės čempionate Lietuvos vyrų rinktinė lieka be pergalių.
Pirmuosiuose dviejuose čempionato mūšiuose paslydusi Lietuvos ledo ritulio rinktinė pirmąją pergalę sieks iškovoti antradienį kautynėse su australais.
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pralaimėjo trečią kartą iš eilės / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ketvirtadienį mūsiškiai rezultatu 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) turėjo pripažinti pirmenybių šeimininkų olandų pranašumą ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Anksčiau Lietuvos ledo ritulininkai 2:6 nusileido austrams ir 5:12 neprilygo ukrainiečiams.

Mačo su Olandija pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo. Priešingai, mūsiškiai pirmieji išsiveržė į priekį – 14 minutę pasižymėjo Darius Pliskauskas (1:0).

Atsidūrę besivejančių vaidmenyje čempionato šeimininkai nesutriko ir užgulė lietuvių vartus. Dar pirmojo kėlionio pabaigoje olandams pavyko astatyti pusiausvyrą – įvartį 19 min. pelnė Peteris van Biezenas (1:1).

Antrajame kėlinyje olandai nesiruošė mažinti apsukų ir pasiuntė dar du įvarčius į lietuvių vartus. 28 min. pasižymėjo Larsas van Slounas (1:2), o 31 min. – Bobas Teunissenas (1:3).

Trečiajame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau, nepaisant visų Lietuvos rinktinės žaidėjų pastangų – mačo pabaigoje vartininkas buvo pakeistas aikštės žaidėju – perlaužti susitikimo eigos savo naudai nepavyko.

Tuo tarpu olandas Diederickas Hagemeijeris pridėjo dar vieną įvartį šeimininkams ir padėjo tašką dvikovoje – 1:4.

Nors mačo nugalėtojas abejonių nekėlė, aistros ant ledo nerimo. Paskutinę mačo minutę vos nekilo masinės muštynės.

Olandams tai buvo pirmoji pergalė, po kurios jie su 3 taškais įsitvirtiko ketvirtoje šešių komandų turnyro rikiuotės vietoje.

Kitose ketvirtadienį vykusiose rungtynėse trečiąsias pergales iš tiek pat galimų iškovojo  ukrainiečiai ir austrai. Pirmieji net 15:2 (1:1, 6:0, 8:1) sutriuškino serbus, o antrieji – 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) įveikė pirmąją nesėkmę patyrusius japonus.

Po trijų turų mūsiškiai kartu su pergalės džiaugsmo kol kas taip pat dar neragavusia Serbijos rinktine dalinasi 5-6 vietas.

Būtent su Serbijos ledo ritulininkais lietuviai žais kitas pasaulio I diviziono A grupės čempionato rungtynes, kurios vyks šeštadienį.