2011 04 21

Lietuvos ledo ritulininkai skaudžiai pralaimėjo ir britams

Lietuvos nacionalinė vyrų ledo ritulio rinktinė patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės pasaulio čempionate Ukrainoje. Šį kartą Lietuvos rinktinė nusileido galingai čempionate žaidžiančiai Didžiosios Britanijos komandai rezultatu 5:2 (4:0; 1:1; 0:1).
Mačo akimirka.
Mačo akimirka. / Organizatorių nuotr.

Po šio pralaimėjimo komanda savo likimą pirmajame divizione spręs paskutinėse čempionato rungtynėse šeštadienį, balandžio 23 d. su Estijos komanda.

Lietuvos komandos gynėjas Mindaugas Kieras teigė, kad rungtynių baigtį įtakojo teisėjų sprendimai.

„Teisėjai nugalėtoją išsirinko jau pirmajame kėlinyje. Nemeluosiu, mes užsidirbome baudos minučių, bet teisėjai matė tik mūsų pražangas, o britai darė ką norėjo. Jei ne teisėjai, tai rezultatas būtų buvęs kitoks – gal 4:5, gal 5:5. Šiandien gerai žaidėme penkiese prieš penkis, turėjome daug progų, bet jų išnaudoti taip ir nepavyko“, – kalbėjo vienas naudingiausių lietuvių komandos žaidėjų.

Rungtynės:

Pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Britai staigiu perdavimu ir smūgiu iš arti antrą varžybų minutę nuginklavo vartuose stovintį Mantą Armalį.

Keturioliktąją minutę (13:26) lietuviai į savo vartus praleido antrąjį įvartį, o netrukus ir trečiąjį (15:59). Rezultatas tampa 3:0 Didžiosios Britanijos naudai.

Kėlinio pabaigoje bulitą realizavo britai ir lietuviai po pirmojo kėlinio atsiliko 0:4.

Antrajame kėlinyje abiems komandos pavyko pasižymėti po kartą. Priešininkai penktąjį įvartį įmušė 30 minutę, o pirmąjį įvartį Lietuvai 32 minutę pelnė Darius Lelėnas.

Darius Pliskauskas skirtumą sušvelnino 50 minutę, tačiau iki pat rungtynių pabaigos daugiau ir nebepasižymėjo.