2009 04 15

Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo įspūdingą pergalę (komentarai, atnaujinta 22.47 val.)

Vilniuje vykstančiame pasaulio I diviziono A grupės čempionate Lietuvos ledo ritulio rinktinė trečiadienio vakarą nervingoje kovoje 7:2 (2:1, 1:0, 4:1) palaužė kroatų pasipriešinimą ir iškovojusi antrą pergalę iš eilės išsaugojo viltis po pirmenybių užsikabinti medalius ant kaklo. Tuo tarpu rezultatu itin nusivylę kroatai nepasirodė net spaudos konferencijoje.
9:3 Lietuvos ledo ritulio rinktinė sutriuškino savo varžovus ir iškovojo pirmąją pergalę.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė nusiteikusi pergalei. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Veikiausiai pirmosios pergalės čempionate sukurto gerų emocijų užtaiso dar vedami mūsiškiai nuo pat pirmųjų mačo akimirkų puolė į ataką. Tokia taktika vaisių davė neprabėgus nė keturioms minutėms.

Papildyta 21.35 val.  Kaip ir pergalingame mūšyje su Australija, lietuvių įvarčių sąskaitą taikliu šūviu varžovų vartininkui tarp kojų atidarė Šarūnas Kuliešius (1:0).

Mūsiškiai stengėsi nemažinti tempo, tačiau už neišnaudotas progas siekiant įmušti antrąjį įvartį pirmojo kėlinio viduryje pamokė Dominikas Kanaetas (1:1). Praleidę įvartį šeimininkai, aktyviai palaikomi savų sirgalių, šiek tiek sutriko, tačiau ir toliau pavojingai atakavo. Lietuvių ryžtas atsipirko 14 min. taikliu Daliaus Vaiciukevičiaus smūgiu (2:1).

Papildyta 22.03 val. Antrajame kėlinyje ant ledo susikibo Andrius Kaminskas ir Igoris Jačmenjakas, tačiau muštynėms nespėjus įsiliepsnoti peštukus išskyrė teisėjai. Kėlinio viduryje krito ir trečiasis šeimininkų įvartis – jo autoriumi tapo Petras Nausėda (3:1).

Papildyta 22.13 val. Dviejų įvarčių persvara mūsiškiams tarsi atrišo rankas: lietuvių perdavimai skriejo tiksliau, pačiūžos slydo greičiau. Tuo netruko pasinaudoti Darius Lelėnas ir dukart nuginklavo varžovų vartininką, o rezultatas tapo triuškinamas (5:1).

Papildyta 22.18 val. Atrodė, jog mačas taip ir baigsis, tačiau paskutinėmis minutėmis prapliupo tikra įvarčių liūtis. Į Borna Reduličiaus įvartį (58 min.) mūsiškiai spėjo atsakyti net dviem taikliais smūgiais – pasižymėjo Martynas Šlikas (60 min.) ir trečią įvartį per susitikimą pelnęs D.Lelėnas (60 min.).

Papildyta 22.47 val. „Visi žinojome šio mačo reikšmę, todėl rungtynės buvo nervingos. Esu labai patenkintas trečiu penketu, kuris pelnė pirmus tris įvarčius ir atvedė mus į pergalę. Esu tikras, jog paskutinėse rungtynėse su japonais žaidėjai atiduos ne 100, o 120 procentų savo jėgų. Turėsime mažiau prasižengti, nenusileisti greičiu. Kausimės tik dėl pergalės, o rezultatas parodys“, – po dvikovos teigė Lietuvos ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas.

Rezultatu itin nusivylę kroatai pasirodyti spaudos konferencijoje vakar atsisakė. Už tai jiems gresia Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sankcijos.

Siurprizų neužfiksuota

Per ankstesnius vakar dienos susitikimus siurprizų neužfiksuota. Pergales šventė pralaimėjimo kartėlio vis dar nepatyrę slovėnai ir kazachai. Tiesa, pirmiesiems palaužti Japonijos ledo ritulininkų pasipriešinimą pavyko tik po labai atkaklios kovos minimalia persvara 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Kita turnyro favoritė Kazachstano rinktinė vargo vakar turėjo žymiai mažiau. Keturias pergales iš tiek pat galimų iškovoję kazachai I diviziono pirmenybėse debiutuojančius australus sutriuškino nepadoriu rezultatu 13:2 (5:0, 2:0, 6:2).

Lemiamas, paskutinysis, čempionato turas vyks penktadienį. Ginklus dėl bronzos medalių lietuviai surems su japonais, aukso apdovanojimų likimas ir bilieto į Elito divizioną savininkė paaiškės per Kazachstano ir Slovėnijos mūšį, o Australijos ir Kroatijos ekipos sieks iškovoti pirmąją pergalę ir taip neiškristi į žemesnį divizioną.