2009 08 16

Lietuvos penkiakovininkai iškovojo bronzą komandų įskaitoje

Didžiojoje Britanijoje vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate bronzos medalį komandų įskaitoje pelnė Lietuvos trejetas – Justinas Kinderis, Edvinas Krungolcas ir Andrejus Zadneprovskis.
Asmeninėje įskaitoje J.Kinderis užėmė šeštą (kairėje), o E.Krungolcas - aštuntą vietas.
Asmeninėje įskaitoje J.Kinderis užėmė šeštą (kairėje), o E.Krungolcas – aštuntą vietas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuviai surinko 17 648 taškus ir nusileido tik Vengrijos (18 116 tšk.) bei Čekijos (17 956 tšk.) penkiakovininkams.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi 22 metų Justinui Kinderiui, kuris finale surinko 6028 taškus ir užėmė šeštą vietą.

Lietuvis fechatavimosi rungtyje surinko 856 taškus ir buvo tryliktas, plaukimo rungtyje su 1276 taškais užėmė 22-ą vietą, vienuoliktas su 1128 taškais liko jodamas ir sėkmingiausioje rungtyje  – dvikovėje (šaudymas ir bėgimas) – surinko 2680 taškų ir užėmė šeštą vietą.

Justinas Kinderis nuo bronzą iškovojusio ukrainiečio Dmitrijaus Kirpulianskio atsiliko 82 taškais.

Pasaulio čempionu tapo vengras Adamas Marosis (6136 tšk.), o sidabras atiteko čekui Davidui Svobodai.

2006-ųjų pasaulio čempionas ir Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 36 metų Edvinas Krungolcas surinko 6012 taškų ir užėmė aštuntą vietą, o dukart pasaulio čempionas (2000 ir 2004 m) bei pastarųjų dviejų olimpiadų prizininkas 35 metų Andrejus Zadneprovskis surinko 5608 taškus ir liko tik 31-as tarp 36-ių finalo dalyvių.

Sekmadienį moterų varžybų finale startuos abi Lietuvos atletės – 25-erių Europos vicečempionė Laura Asadauskaitė bei 21 metų Donata Rimšaitė.